רק לפני שבועיים נישאו שונה ורמי חזן במונטריאול קנדה, מקום מגוריהם מזה שנים, וכבר בשבת שעברה כחלק מירח הדבש שאותו בחרו לעשות בישראל, החליטו השניים לוותר על סופ"ש באילת ולהתנדב בשבת אימוץ בפארק רעננה למען כלבים נטושים.

עוד ב-mynet:
קיץ מסוכן: בעלי החיים נשכחים בחוץ ומתייבשים
התעללות קשה בקיבוץ: מתוך 16 גורים נותרו ארבעה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

השינוי בתוכנית קרה בעקבות הצעה של אפרת רוטפלד מכפר סבא, דודתה של הכלה, שהציעה לזוג הצעיר להתנדב ביום האימוץ. השניים, שחיפשו כל דרך להתנדב בארץ הקודש, שינו את התוכניות ולקחו בשתי ידיים את המשימה.

"ידעתי שהם אוהבי חיות ושאלתי ממש כדרך אגב אם הם היו מעוניינים להצטרף לשבת האימוץ", מספרת רוטפלד, "סתם שלפתי מהשרוול. לא חשבתי בכלל שהם יבואו כי זה שבת בצהריים ולמה שזוג קנדי שמגיע לירח דבש ירצה בכך? להפתעתי, הם כל כך התלהבו, שאלו את הכתובת המדויקת ושעת ההתייצבות והיו לגמרי בעניין".

מרגע שהתחייבו הסבירה להם רוטפלד שכל מתנדב שנרשם להגיע ליום האימוץ, מצוות מראש לכלב איתו הוא נמצא במשך כל היום. "הסברתי להם שסומכים עליהם ושאנחנו שמים מספר כלבים כמספר המתנדבים שמגיעים, אז כל אחד חשוב. אספתי שני כלבים מהכלבייה ופתאום אני רואה אותם מגיעים, הם שאלו כיסאות, הביאו מים ובגדים נוחים ובאו להתנדב".הזוג הצעיר, דיאטנית קלינית וחשמלאי במקצועותיהם, התרגש להגיע וקיבל לטיפולו כלב כנעני. "אנחנו אוהבים להתנדב בקהילה ויש לנו קשר לישראל, רק שאנחנו לא יודעים בדיוק איך לעזור. חשבנו שזו הזדמנות לעשות משהו טוב", מספרת שונה חזן, "בקנדה אנחנו גרים בדירה קטנה וזה קצת קשה להחזיק חיות".

ובכל זאת, בירח דבש לא כדאי יותר לבלות באילת?
"מה יותר שווה מלעשות את זה? מה יותר מספק מזה? למה שלא נעזור? אתה מקבל יותר מנותן, עדיף לתת מאשר ללכת לים. זה טוב לנשמה, זה הירח דבש
שלי, לנו יש אהבה אחד לשני ובאותו זמן גם אהבה לאנשים אחרים ולבעלי חיים".

בעמותת "כפר סבא ורעננה אוהבות חיות" ראו במחווה מעשה נדיר של טוב לב ונתינה. "יש לנו המון סיפורים על מתנדבים, אבל כזה עוד לא היה. אין לנו מילים להודות להם על שהקדישו חלק מהימים המאושרים בחייהם וחלק מחופשה כל כך משמעותית כדי לסייע לכלבים נטושים למצוא בית".