כבר ארבע שנים שאודי שגדרי מאיים לתבוע את המשטרה אודות המחדלים שהביאו למעצרו המיותר והשגוי כמי שאנס אישה ברעננה. כעת, הוא סוף סוף הגיש את כתב התביעה נגד המשטרה ודורש פיצוי של 800 אלף שקלים.

עוד ב-mynet:
נאזקה על רצפת קרון הרכבת משום שלא שילמה על מקום שמור
10 תלונות על אלימות במשפחה - אפס מעצרים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

את הסיפור שהפך את שגדרי מאדם אלמוני לחשוד באונס אלים, זוכרים תושבי השרון היטב. בפברואר 2009, נאנסה תושבת רעננה כבת 30 בפרדס שבסמוך לאזור התעשייה בעיר. לשוטרי מרחב השרון שהוזעקו למקום היא סיפרה, כי לאחר שיצאה ממקום עבודתה לכיוון רכבה, ארב לה גבר שגרר אותה אל בין העצים ואנס אותה. "על פי עדותה של הנאנסת, האנס היה 'בעל מבטא ערבי, קטן ושחום'".

שגדרי (28), שכלל לא ענה אפילו על פרטי הזיהוי הבסיסיים שמסרה הנאנסת, מצא את עצמו תוך מספר שעות עצור כמי שחשוד במעשה. על אף היותו יהודי בעל מבטא ישראלי מובהק ולא קטן בכלל בלשון המעטה, החליטו במרחב השרון כי הוא מתאים לפרופיל.דבר מעצרו הובא גם לידי התקשורת ושמו פורסם בכל מקום כמי שחשוד במעשה. מה שהוסתר מאמצעי התקשורת, הוא אליבי מוצק שמסר שגדרי לשוטרים אשר בחרו להתעלם ממנו וכלל ל בדקו אותו, וכן בדיקת פוליגרף משטרתית שהוא הסכים לבצע שהוכיחה כי הכחשותיו נכונות. רק בדיקת DNA שנעשתה מדגימות שהותיר אחריו האנס, הוכיחה כי אין כל קשר בין שגדרי לאירוע הנפשע.

בכתב התביעה שהגיש שגדרי בימים אלו הוא טוען כי משטרת מרחב השרון הפרה את חובת הזהירות הקיימת לה כלפי נחקרים כשהעבירה אותו לחינם "מחול אימים רצוף שקרים והאשמות שווא מבלי שיהיה לה ולו חשד סביר לביצוע העבירה על ידי", טוען שגדרי.

"במעשיה ובמחדליה גרמה המשטרה להפיכתי לעבריין מין החשוד באונס אכזרי ומתוקשר על לא עוול בכפי", מסביר שגדרי את כאבו, "מעצר השווא בו נכלאתי למשך שלושה ימים ברציפות גרם לי לסבל וכאב קשה מנשוא אשר במהלכם נחקרתי והושפלתי על ידי חוקרי המשטרה שהטיחו בי ללא רחם האשמות שווא קשות ביותר בקשר לביצוע מעשה האונס".

שגדרי מציין בכתב התביעה כיצד פרסום שמו כחשוד בביצוע האונס ממשיך ללוות אותו עד עצם היום הזה. "גם בחלוף ארבע שנים אני מקבל עדיין מבטים מוזרים מבני אדם. משפחתי התרחקה ממני ונשים מסרבות לצאת עימי ולהכיר אותי למטרות זוגיות אינטימיות. שכן בעידן של היום, כל חיפוש פשוט באתר גוגל, מעלה את שמי כחשוד בביצוע אונס אכזרי, דבר שהופך אותי לאדם מנודה וחדל אישים".

בטרם בחר להגיש את כתב התביעה, פנה שגדרי למשטרה במכתב דרישה לפיצוי כספי של 300 אלף שקלים בלבד. "פיצוי בלתי מספק, שלא לומר מגוחך,
על הנזקים שנגרמו לי כתוצאה מן המעשים והמחדלים של המשטרה", מציין שגדרי ומוסיף: "אולם המשטרה בחרה להתעלם לחלוטין מבקשת הפיצוי ומניסיונות הפשרה".

מדוברות משטרת ישראל שבמטה הארצי נמסר בתגובה: "עמדת המדינה תינתן כמקובל, בבית המשפט, והתיק ינוהל ע"י המדינה בהתאם לדין בבית המשפט, ולא באמצעי התקשורת".