הורים בחטיבת רימון ברעננה נדהמו לגלות כי הם נדרשים לשלם 3,000 שקל עבור מחשב נייד שישמש את ילדיהם בבית הספר. ההורים זועמים על ההחלטה, שהתקבלה על ידי הנהלת בית הספר, וטוענים כי לא ייתכן שיידרשו להוציא סכום עתק, המתווסף על סכום שהוציאו בגין רכישת הספרים שקנו בתחילת השנה, שמחירם הסתכם בכ-2,000 שקלים. כמו כן, הורים שילדיהם בעלי מחשבים ניידים, התבקשו לרכוש מחשבים חדשים.

עוד ב-mynet:
ההורים: "נשבית את הלימודים אם לא יתוקנו הליקויים"
מחאת ההורים: "נמאס לנו להיות נהגי הסעות"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

יש לציין כי בחטיבת רימון פועל, מזה מספר שנים, פיילוט של משרד החינוך ללימודים בכיתה מתוקשבת וזאת, לאחר שהחטיבה נבחרה להוביל את הפיילוט על ידי משרד החינוך.

"הגעתי לישיבת ההורים הראשונה שהתקיימה ונדהמתי לשמוע על הדרישה החדשה", מספר אחד האבות, שבנו לומד בבית הספר. "הודיעו לנו שבקרוב תיעשה רכישה גדולה של מחשבים ניידים וכל הורה יידרש לשלם 3,000 שקלים".ההורים מוסיפים כי באותה ישיבה הם קיבלו הסבר על הפרויקט הלימודי הממוחשב בבית הספר, לפיו החל משנת הלימודים הנוכחית יורחב הפרויקט לשכבות כיתה נוספות עד שכל התלמידים ילמדו בכיתות מתוקשבות, עם מחשבים ניידים.

"לא נתנו לנו אפילו להביע את דעתנו בנושא ולא התקיים דיאלוג לשמוע אם ההורים מסכימים לכך", טוענת אם לתלמיד בבית הספר. "לא ברור לנו כיצד משרד החינוך
מגיע להחלטה מבלי לשאול את דעת הוריהם ולקבל את הסכמתם. מדובר באבסורד ממש. מצד אחד התבקשנו לרכוש ספרים בתחילת השנה ועכשיו אנו נדרשים לשלם עבור מחשבים ניידים. מדובר בהוצאה של 5,000 שקל בשנה וזו הוצאה כספית כבדה ומוגזמת".

מנגד, הורים המצדדים בפרויקט החדש, טוענים כי לכל ההורים נשלחו מכתבי הסכמה, עליהם הם התבקשו לחתום ולאשר וכי מרבית ההורים אכן הסכימו לכך.

ממשרד החינוך נמסר: "בעקבות פנייה של הורים ותלמידים תוכנית התקשוב הורחבה. ההחלטה לגבי רכישת המחשבים נבנתה בשיתוף פעולה בין הנהלת בית הספר, הרשות המקומית, משרד החינוך וההורים".

מהעירייה נמסר: "בשיתוף ועד ההורים, נבחר דגם מחשב המתאים לצרכי הלמידה ואמור לשרת את התלמידים לאורך כל שנות לימודיהם. בית הספר מאפשר הנחה במחיר למשפחות בעלות קושי כלכלי".