פתיחת שנת הלימודים בחודש שעבר סימלה לא רק את חזרתם של התלמידים לספסל הלימודים אלא גם את חזרתם של ההורים ברעננה לתפקיד נהגי הסעה לחוגים המתקיימים בשעות אחר הצהרים ברחבי העיר. בשבוע שעבר החליטו כמה הורים כי נמאס להם להיות הנהגים הפרטיים של ילדיהם והם החליטו לדרוש מראש העירייה, נחום חופרי, למצוא פתרון ולהביא להגדלת מספר קווי התחבורה הציבורית.

עוד ב-mynet:
רכב של צה"ל שכח לאסוף את המשפחות השכולות לטקס הזיכרון
נשלח למעצר בגלל תלונת שווא של גרושתו
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"היצע החוגים בעיר הוא באמת פנטסטי", טוענים ההורים שפתחו דף מחאה ברשת הפייסבוק. "אבל הבעיה היא שקשה מאוד להגיע אליהם בעיקר בגלל שהם פזורים בכל העיר. נוצר מצב בו לפעמים הילדים צריכים לחצות את כל העיר בשביל להגיע מחוג הכדורגל לחוג הכדורסל".

לטענת ההורים, העובדה שהתחבורה הציבורית היחידה בעיר מתמקדת בעיקר לאורך רחוב אחוזה, כמו גם העובדה שזמני הנסיעות אינם מדויקים, גורמים לכך שהם מוצאים את עצמם מסיעים את ילדיהם בכדי שהילדים לא יחמיצו את החוגים.

"ילדים בגילאי 12-8 לא צריכים ללכת לבדם בשעות החשיכה ברחובות העיר כדי להגיע מחוג לחוג ואם הם רוצים לרכוב על אופנים, זו גם בעיה מאחר שאין כמעט שבילי אופנים מסודרים", טוענת ענת, אם לשלושה שהצטרפה לאחרונה ליוזמה של רינת אשכנזי, אם לשניים, שהחליטה לאגד את כל ההורים לפעול לפתיחת קו אוטובוס מיוחד לילדי החוגים."אם בעבר היינו מזמינים מורים למוזיקה או לריקוד הביתה, היום רובנו שולחים את הילדים לחוגים העירוניים", מסבירה רינת. "בנוסף על העובדה כי הדרך לחוגים אינה בטוחה לילדים, אנחנו ההורים גם מוצאים עצמנו תקועים בפקקים בעיר. לא יכול להיות שבכל יום, בין השעות 21:00-14:00 אני מתפקדת כנהג הסעות לשלושת ילדיי".

אשכנזי וחברותיה אינן מבקשות שההסעות יהיו בחינם, אך דורשות כי ראש העירייה יביא לכך שיונהגו הסעות מסודרות למתנ"סים השונים ובהתאם לשעות
פעילות החוגים. "אפשר להשתמש במיניבוסים במחיר תשלום של נסיעה עירונית", היא מוסיפה. "הרעיון כבר זוכה לתמיכה רחבה בפייסבוק ויש בכוונתנו להעלות אותו לדיון בפני חופרי בתקווה כי נמצא אצלו אוזן קשבת".

מעיריית רעננה נמסר: "בעקבות דרישת ראש העירייה רעננה, מר נחום חופרי, ובמסגרת הפעילות לשיפור מערך התחבורה הציבורית בעיר נאותה חברת מטרופולין להפעיל קו מעגלי בעיר הנותן מענה לילדים ולבני נוער, אשר מבקשים להגיע למוסדות החינוך ולמרכזי החוגים השונים"