מאז ומתמיד הקדיש אברהם חיימי בן 62 מרעננה חלק גדול מחייו לסיוע ונתינה לכל מי שחפץ. לפני ארבע שנים יצא לפנסיה מוקדמת מחברת חשמל והחל לעבוד כמפקח על עובדי הניקיון באזור התעשייה. בשל יוקר המחיה הגבוה והגזירות הכלכליות במדינה בשנה האחרונה, החליט חיימי בחודשים האחרונים לתרום את כל משכורתו בגובה 5,000 שקל לטובת חבילות מזון לנזקקים. "זה נותן לי את ההרגשה הכי טובה בעולם", הוא אומר.

עוד ב-mynet:
האישה שמאכילה למעלה מ-100 חתולי רחוב
החשמל למזנון של אל"ח נותק: "רק שלא יהיו חיילים רעבים"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

העזרה לזולת היא נר לרגליו של חיימי מאז ומתמיד. כבר בהיותו נער מתבגר היה חשוב לו לתרום לקהילה. לאחר שהתחתן בגיל 21 ועבר להתגורר בבית ברחוב הרב קוק ברעננה, התברר לו שהמועדון השכונתי נהרס ובני הנוער הסתובבו ברחובות ללא מעש. חיימי לא נשאר אדיש. "הבאנו לבית שולחן סנוקר מהשכן, קניתי שולחן טניס ועוד כמה משחקים", הוא נזכר. "אז החבר'ה החלו לבוא לבית שלי אחר הצהריים והיו מעבירים את הזמן הפנוי שלהם כאן".

מתחילת שנות השבעים ועד שיצא לפנסיה מוקדמת לפני ארבע שנים, עבד חיימי בחברת החשמל, כשבמהלך השנים המשיך לסייע לאנשים. כך למשל עבד בשיתוף פעולה עם בעל סופרמרקט שהעביר מצרכים לבית התבשיל. חיימי היה מסייע בארגון חבילות מזון ובחלוקתן לאנשים שניהלו מלחמת הישרדות יומיומית. "בשלב מסוים התהפך מזלו של אותו אדם והוא נאלץ למכור את הסופרמרקט ונשארנו ללא מצרכים שאנשים זקוקים להם", מספר חיימי.לחיימי היה קשה עם העובדה שהוא לא יכול לסייע לאותם אנשים. לאחר פרישתו לפנסיה, הוא פנה לסגן ראש העיר, יואל עזרזר, שמינה אותו לתפקיד מפקח על עובדי ניקיון באזור התעשייה בעיר. בתמורה לעבודה זו קיבל חיימי משכורת חודשים של 5,000 שקלים, אך הוא בחר שלא לשלשל אותה לכיסו הפרטי ולסייע בכסף זה לנזקקים. "את הכסף הזה אני לא צריך. אני מקבל פנסיה ויש לי דירה שאני משכיר בעיר, אז החלטתי שבכסף הזה כל חודש אני קונה מצרכים ומחלק אותם לנזקקים".

כיום חיימי עובד בשתי עבודות. בשעות הבוקר הוא מפקח על עובדי ניקיון בעיר ומשעות הצהריים הוא ומשפחתו עסוקים ברכישת מצרכים בכסף של המשכורת,
הכנת סלי מזון וחלוקתם לנזקקים. "אני מכין כל חודש כ-25 חבילות בעלות של כ-150 שקל כל אחת", הוא מציין. "אני לא מחכה לחגים. כל רגע שאני יודע שאדם זקוק אני נותן, שלא יחסר לו".

חיימי, אב לחמישה ילדים ולשבעה נכדים, מתכוון להמשיך עם הפרויקט שלו מדי חודש. לאחרונה עלה במוחו רעיון נוסף. "יש לי חלום לעשות יום טיול במהלך חג סוכות לכ-50 איש שלא מסוגלים לצאת לטיול", הוא אומר, וממהר להסביר: "כשאני עושה טוב למישהו זה נותן לי הרגשה הכי טובה בעולם. אני נותן חבילת מזון לנזקק והנשמה שלי פורחת, כאילו אני קיבלתי את החבילה".

לחיימי חשוב להדגיש כי הוא אינו מחפש פרסום. "אני רק רוצה שאנשים נזקקים נוספים ידעו על הפרויקט ואוכל לסייע להם עם חבילת מצרכים".