הורים לתלמידי כיתת מחוננים בשכבת כיתות ז' בבית הספר "השרון" ברעננה התרעמו השבוע על החלטת משרד החינוך לשלוח את ילדיהם, ביחד עם תלמידים משתי כיתות המחוננים בשכבות ח' ו-ט' בבית הספר, ליום עיון בנושא מנהיגות שיתקיים ביום שלישי הקרוב בבית הספר למנהיגות באריאל. מספר הורים שמתנגדים לביקור על רקע אידיאולוגי, סיפרו כי הם "מרגישים שמשרד החינוך אונס אותנו להגיע למקום הזה".

עוד ב-mynet:
ערב בחסות עיריית נתניה: הכניסה לנשים אסורה
הפרדה במחלקת יולדות: יהודיות וערביות מאושפזות בנפרד
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

לדברי ההורים, הם מתכוונים לעשות ככל שביכולתם על מנת למנוע את יציאת ילדיהם ליום העיון באריאל, אותה הם מכנים "בירת ההתנחלויות". בימים האחרונים הם פנו מספר פעמים בנושא לראש עיריית רעננה, נחום חופרי, על מנת שיתערב בנושא ויעצור את הנסיעה לאריאל.ההורים סיפרו כי הם היו המומים כאשר גילו, דרך אתר האינטרנט הבית ספרי, כי עליהם לחתום על טופס המאשר לילדיהם לצאת ליום העיון באריאל. בטופס נכתב בין היתר: "נקיים סדנה בנושא מנהיגות בבית הספר למנהיגות באריאל, בה נלמד על הצבת מטרות ויעדים, מסוגלות עצמית, עבודת צוות ורגישות והקשבה לאחר".

"מדובר פה בלא פחות משערורייה", אמרה השבוע דניאלה, אימא של אחד מהתלמידים בכיתה. "לוקחים את הילדים 18 ק"מ מחוץ לגבולות מדינת ישראל, מבלי לספר להם את הסיפור האמיתי שזה יישוב בשטחים כבושים ואנחנו לא רוצים שהם יסתובבו שם. משתמשים בילדינו למטרה פוליטית".

חלק מההורים אמרו כי אמנם הם פנו לביטול הסיור הלימודי באריאל, אך אם פנייתם לא תתקבל, הם לא ימנעו מילדיהם לבקר בעיר. "נעשה הכל כדי שהם לא ייצאו ליום העיון הזה", אמרה אחת האימהות. "אבל אם הילד שלי כן ייסע לבסוף, אני אסביר לו את המצב הרגיש של העיר, שיבין את ההקשר הנכון. אנחנו עדיין מקווים שהעירייה תעצור את זה, אבל אנחנו שוקלים את צעדינו, כי אנו לא רוצים לפגוע בחינוך של הילדים".

דניאלה טוענת כי המניעים של ההורים הם אידיאולוגיים. "זו לא גדרה או חדרה, ואנחנו דואגים מההיבט הפוליטי של הסיור. לדעתנו, זו פוליטיקה בתחפושת בשביל למכור את אריאל. אנחנו לא רוצים שהילדים יחזרו במחשבה שאריאל היא כמו כל עיר במדינה, ולא מקום שהוקם מראש כדי לטרפד פתרון בינינו לבין השכנים. אני מצפה מהעירייה שתפעל לעצור את זה".

אימא נוספת לילדה בכיתת המחוננים שזעמה על המקרה אמרה השבוע: "לצערי, לא היה לי מושג בקשר ליום עיון הזה עד שראיתי את הטופס. לעניות דעתי מדובר פה בפעילות פוליטית. הרי לא חסרים מרכזי מצוינות מחוץ לאריאל, ואני לא מוכנה שאני או בני נהיה כלי פוליטי בידי הממשלה. אם זה ייצא לפועל, בעלי ואני נחליט כהורים האם להכניס את הילד לוויכוח הזה.

"יש לי ארבעה ילדים במערכת החינוך ואף פעם לא נתקלתי בדבר כזה. החשש שלי שזה מתחיל בביקור באריאל, אחר כך בחברון ואחרי זה, מי יודע עוד איפה. יש לנו הרגשה שלמערכת החינוך נכנסת יותר מדי פוליטיקה בימים אלו. אני אשלח את בתי לשם, אבל בתחושת אי נוחות גדולה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מבדיקת הנושא עולה כי בית הספר בחר במרכז הארצי לפיתוח מנהיגות באריאל כמקום הולם לגיבוש תלמידים במסגרת פעילות מנהיגותית. בשנה שעברה התקיימה סדנת מנהיגות למטרת גיבוש ב"נאות קדומים", הפעילות זכתה לשבחים מצד תלמידים והורים וממומנת על ידי מחלקת החינוך, ששותפה לבניית תוכניות העשרה".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "במסגרת פעילותה של חטיבת 'השרון' כבית ספר לפיתוח מנהיגות, יוצאים התלמידים בקביעות לימי עיון, סיורים וטיולי למידה במקומות שונים בארץ. הפעילות באריאל נבנתה בשיתוף משרד החינוך ונבחרה כהולמת לגיבוש התלמידים על סמך התכנים המוצעים בה העוסקים בפיתוח מנהיגות צעירה".