"הם מרעילים את האווירה ומשפיעים לרעה על הנוער היקר שלנו. אסור לעשות את המעשים האלה. הם פוגעים ביסודות המוסר האנושיים ואומרים שזו גאווה, למרות שזו נורמה פסולה. האנשים האלה יביאו עלינו מבול חדש".

עוד ב-mynet:
חבר המועצה נגד מצעד הגאווה: "שיצעדו עם צרצרים"
מדוע העיריה מסרבת לסייע במצעד הגאווה?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

אלו הם דבריו של הרב יצחק פרץ, הרב הראשי של רעננה, שבהשתלחות יוצאת דופן וחריגה בנוף הרענני השליו, תוקף את הקהילה ההומו-לסבית בישראל. זאת בעקבות אירוע הגאווה שהתקיים בעיר ביום שישי האחרון, אירוע שנדמה היה שהוא עובר על מי מנוחות, ללא אירועים חריגים, ללא התנגדות עזה של תושבים ושהסתיים אחרי שעות ספורות בלבד.

אבל האירוע הקצר, שלא הותיר רושם רב אחריו, הסתיים באקורד צורם, באמירות קשות מצידו של מי שמייצג את הציבור הדתי בעיר ובתושבים המתקשים להאמין שדעות כאלה עדיין מושמעות בישראל שנת 2012, בעיר רעננה הדוגלת בפלורליזם.

סובלנות בכפייה
יומיים לפני האירוע ניסה הרב יצחק פרץ, למנוע, בפעם האחרונה, את קיומו של אירוע הגאווה. במכתב ששלח לכל רבני בתי הכנסת בעיר, ביקש הרב פרץ כי הרבנים ימנעו את הגעתם של תושבי העיר שומרי המסורת למקום וגינה את האירוע בחריפות. הרב פרץ אף פנה לראש העירייה, נחום חופרי, ודרש ממנו כי ידיר את רגליו מהאירוע והביע את אכזבתו המרה מראש העירייה שבחר שלא לעשות כן והשתתף באירוע.

"פעם, כאשר אדם היה נכשל בעבירה, הוא היה מתבייש בה ומסתירה מעיני הבריות", כתב הרב פרץ במכתבו. "כיום, לצערנו הרב, קיימים בקרבנו אנשים שלא די שאינם מתביישים במעשיהם, אלא עוד מתגאים בהם והופכים אותם לדגל המתנוסס בראש כל חוצות. בכך הם מרעילים את האווירה ומשפיעים לרעה על הנוער היקר שלנו ובכך הם כופים על הציבור נורמות חיים פסולות ומעוותות.

"כל אדם הנוטל חלק כלשהו במפגן פסול זה בעצם מעודד, מחזק ומלהיב מגמות פסולות. אשר על כן קריאתי אליכם מתוך לב כואב ודואב, אנא אחיי אל תרעו. אפשר ומחר יצאו להפגין נרקומנים תחת הסיסמה 'מצעד התהילה'. כלום, גם אז יצאו לקראתם מתוך פתיחות, סובלנות ופלורליזם? אנו נשמור בעזרת השם על אופיה האמיתי של רעננה".בראיון השבוע עם "ידיעות השרון" ו-mynet הצר הרב על קיומו של אירוע הגאווה אך לא הסתפק בכך. בראיון חריף ויוצא דופן הוא מאשים את חברי הקהילה ההומו-לסבית בהשחתת הנוער ובהבאת סופו של העולם בגין ביצוע מעשים אסורים ופסולים, לטענתו.

"המכתב היה המינימום שבחובתי לעשות", טוען הרב פרץ. "לאנושות לפי הבנתי יש אמות מידה של מוסר שהתקבלו על ידי כולם, שבבסיסם תורת ישראל שם כתוב שהמעשים האלו פסולים. כרב בישראל אני חייב לפרסם זאת. במה הם מתגאים שהם פוגעים ביסודות מוסר אנושיים? איש לא אומר להם מה לעשות בביתם, אבל למה הם כופים את זה עלינו?

"הם משפיעים על ילדינו ולכן עלינו להגיב בצורה חמורה כמו לכתוב את המכתב הזה. שלחתי את המכתב שלי ברשת הפייסבוק לראשי בתי הכנסת בעיר בכדי שהציבור לא ישתתף. זה המינימום שמחובתי לעשות. לא יצאתי בהפגנות או בדברים קשים בציבור, כי לא רציתי לשחק לידיהם ולא רציתי שהאירוע יקבל יותר נפח"."נורמה פסולה"
הרב פרץ לא מסתפק בדברים הקשים ומאשים את בני הקהילה ההומו-לסבית לא רק בהשחתת בני הנוער ובהשחתת המוסר, אלא גם בחורבנו של העולם ובמבול הגדול, עוד מתקופתו של נח. לטענתו, יחסים בין בני אותו מין מנוגדים לתורה ועדיף היה אילו חברי הקהילה הגאה היו מחביאים את עצמם ואת מעשיהם בתוך בתיהם.

"אסור לעשות את המעשים האלו ואבל כל עוד הם נעשים בבתיהם ולא בפרהסיה ואין כפייה של ההתנהגות הזו עלינו, אני שותק", ממשיך לטעון הרב. "מה שהם עשו זה להחדיר את המעשים האלו לתודעה של ילדינו, הם אומרים שזו גאווה, למרות שזו נורמה פסולה".

הרב אף מזהיר כי ייתכן ומעשים אלו יביאו אפילו לחורבן, "אומרים שהיה פעם מבול, אתה יודע למה בא המבול? בגלל המעשים האלו במפורש. הם פגעו ביסוד היסודות של המוסר האנושי ולכן בורא עולם שטף את כל האנושות. נח ואשתו היו היחידים שנשארו בחיים. האנשים האלו יביאו עלינו מבול חדש ועל הדרך הם משחיתים את הנוער".

על העובדה שמארגני האירוע ביקשו לקיימו גם בשנה הבאה והפעם במתכונת גדולה יותר, אמר הרב פרץ, "צריך להתפלל לבורא עולם שכולנו נישאר בחיים בשנה הבא ותפילתי שמעשים כאלו לא יישנו".

מישראל חופשית נמסר: "הצהרותיו של מי שנהנה ממשכורת על ידי משלם המיסים מוכיחה כי גל עכור וריח של ריקבון ממשיכים להציף את העיר שהייתה סמל לפלורליזם. מתחת לפני השטח קמים להם גורמים קיצוניים וחשוכים המנסים להעלים קהילות ואוכלוסיות מן העיר בשם הפרימיטיביות. הנורא מכל הוא שאותן קרי