שני בני זוג, תושבי רעננה, שנעצרו בחשד למעורבות בפריצה על ידי משטרת גלילות טוענים שבתחנת המשטרה נעלמו חפציהם האישיים, ביניהם תרופות של אחד מבני הזוג, שהובאו למקום על ידי עורך דינם של השניים.

עוד ב-mynet:
מי מוכר סם אונס במסיבות נוער?
רוצה לקבל קיצבת ביטוח לאומי? תשחד את הפקידה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

תחילת הפרשה לפני כשבועיים. משטרת גלילות עצרה את בני הזוג בשנות ה-40 לחייהם, בעלי עסק קטן ברעננה, זאת לאחר שרכשו מכשיר אייפוד, מאדם שנכנס לבית העסק שלהם, מכשיר שהתברר בדיעבד כי נגנב קודם לכן בפריצה לדירה בהרצליה.שוטרי משטרת גלילות, שעלו על עקבותיו של האייפוד הגנוב, מיהרו לעצור את שני בני הזוג ולאחר חקירה נעצרו השניים למשך הלילה. באותו הערב נשלח סנגורם, עו"ד ניר דוד, לתחנת המשטרה בשליחות הוריו של הבעל והביא לתחנת המשטרה, בה היו עצורים השניים שקית ובה פריטים שונים, ביניהם תרופות יקרות ערך בהן משתמש הגבר החשוד. את השקית מסר עו"ד דוד לטענתו לאחד משוטרי התחנה שהיה בעמדת הקבלה.

למחרת הובאו השניים לבית משפט השלום בתל אביב ושוחררו ממעצר לאחר שהתברר כי אין להם קשר לפריצה. עוד באותו היום הגיעו הוריהם של החשודים לתחנת המשטרה במטרה לאסוף את השקית ובה התרופות, אך לתדהמתם התברר כי השקית נעלמה. בבירור שערך עורך הדין התברר כי לא רק שהשקית נעלמה באופן מסתורי אלא השוטר לידיו נמסרה השקית השיב לעורך הדין, לטענתו, כי לא קיבל את השקית לידיו מעולם.

"מדובר בתרופות יקרות ערך המוזמנות מחו"ל וחשובות עד מאוד לבריאותו של הבעל הנזקק להן", מסביר עו"ד ניר דוד. "פניתי למפקד משטרת גלילות במכתב ודרשתי כי יבדוק את הנושא והיה צריך להיות מתן מענה לפנייה תוך 24 שעות מאחר שכל מה שהיה צריך לעשות, זה לבדוק את מצלמות האבטחה שבתחנה. אבל עד היום לא קיבלתי תשובה. אני חושש שככל שהזמן חולף יהיה קשה יותר לבדוק את המצלמות ואת תוכנן ויש לי תחושה שמשיכת הזמן נועדה לטשטש את הסיפור".

בדוברות משטרת מחוז תל אביב, מסרו בתגובה: "הפונה פנה למשטרת גלילות בבקשה לבירור האירוע. עם סיום הבדיקה ייענה באופן ישיר. אין בכוונתנו למסור
את הדברים לתקשורת טרם מסירת המענה לפונה".

יש לציין כי תגובת המשטרה לפניית mynet ו-"ידיעות השרון" הגיעה לאחר כשבוע וחצי של בדיקות שנעשו בתחנת המשטרה ובכוונת בני הזוג להגיש תלונה במח"ש. "אני מאוד מקווה שבמשטרה ידעו לעשות שימוש מושכל במצלמות האבטחה בתחנה במקרה ששוטר ייעלם. נגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים כי אני חושש שאם במקרה כזה לא ידעו לבדוק את המצלמות, עוד דברים עלולים להיעלם".