למאיר סקא מרעננה נמאס לנהל את מאבקיו מול העירייה המקומית רק דרך נייר המכתבים. בשבוע שעבר החליט סקא, שטוען שהעירייה גרמה לו לכמה וכמה עוולות בשנים האחרונות, להפוך את הריב מול הרשות והיושב בראשה לפומבי, מאוד פומבי, כאשר התקין שלט אלקטרוני מעל גדר ביתו ברחוב ההגנה ועליו הוא מקרין את דעותיו על הנעשה בעיר והעומדים בראשה.

עוד ב-mynet:
"יש לי לב מדמם בסלון": מצעד התלונות ההזויות ביותר שהגיעו למוקד העירוני
ראש העיריה יפצה עובדת מכיסו ב-25 אלף שקלים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"חופרי, לא עשית כלום למען תושבי רעננה, מחזירים את בילסקי לעיר", נכתב באחד הסלוגנים שחולפים על פני המסך באופן מעגלי ובלי הפסקה. במקרה אחר נכתב על גבי השלט: 'מתגעגעים לסגן המיתולוגי עוזי כהן'.

"כבר חמש שנים שיש לי את אותן תלונות כלפי העירייה", מסביר סקא את מעשהו החריג, "הראשונה היא ששורשים של עץ שהעירייה שתלה חדרו אליי לביוב וגורמים לי לסתימה ובעיות קשות בצנרת. תלונה שנייה היא שהעבירו את תחנת האוטובוס שהייתה 150 מטר מימין לביתי אל מול ביתי, והעשן שנפלט מהאוטובוס מזיק לבריאותי".סקא החליט לפתור את בעיית חוסר התקשורת בינו לבין העירייה באופן חלקי, אך יצירתי, עם הצבת השלט, שגודלו שני מטרים, בחצר ביתו. "אחרי ששילמתי כל כך הרבה פעמים לאינסטלטור שיבוא ויפתח לי סתימות בגלל השורשים של העץ שלהם, החלטתי שאם כבר לבזבז כסף, אז שתהיה לזה מטרה", הוא אומר.

סקא לא הסתפק בכתיבת ביקורת נוקבת על התנהלות העירייה והחליט גם לשתול מודעות פרסום בתשלום. לאחר שראה שבימים האחרונים עוצרים ליד ביתו עשרות תושבים שבאים לקרוא את דעותיו, החליט כי יש פה פוטנציאל לסטרט-אפ פוליטי מוניציפאלי ורכש עוד שניים עשר לוחות אלקטרוניים שבכוונתו לפזר בכל העיר ולתת לתושבים מקום להביע את עצמם.

"אתה תראה שאני הולך לעשות פה משהו מדהים, קניתי עשר עגלות ישנות שעליהן אני מתכוון לשים את השלטים במקומות אסטרטגיים בעיר, כמו ביציאות ובכניסות. אחרי כך אבקש מתושבים להתקשר אליי כדי שאכתוב על השלטים את מה שיש להם להגיד על ראש העיר ואיך שהעיר מנוהלת. הרי כולם פה כועסים על זה שיש כאן שכירויות שיא וארנונה כל כך גבוהה".

מעיריית רעננה נמסר: "לפי חוק העזר העירוני כל בקשה לשלט טעונה רישוי ותשלום אגרה ואמורה להעלות לדיון בפני מדור שילוט במחלקה לרישוי עסקים ושילוט".