הרכב החדש של שכנכם חדיש ומבריק? בכל פעם שאתם חולפים על פניו אתם נועצים בו מבטי קנאה? כך כנראה הרגיש רופא שיניים מרעננה, שהתקנא ברכבו החדיש של שכנו והחליט לבצע ברכב מעשי ונדליזם, עד שצולם במצלמה נסתרת, נעצר ואף הוגש נגדו כתב אישום בגין המעשים שביצע.

עוד ב-mynet:
התלמידה הותקפה בביה"ס - משרד החינוך יפצה אותה ב-25 אלף שקלים
נכה ועיוורת פונתה מהבית: "למה באתי לארץ?"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

כתב האישום אמנם נמחק בסופו של דבר, אך בית משפט השלום בהרצליה פסק כי על רופא השיניים לשלם פיצוי כספי לשכנו בסך של כ-5,000 שקלים, זאת במסגרת תביעה אזרחית שהגיש השכן.

מכתב התביעה עולה כי הרופא שרט את רכבו של שכנו, שהתגורר יחד עימו באותו בניין יוקרתי ברעננה, מספר פעמים, בצידו הימני של הרכב, במכסה המנוע, בדלת האחורית, בצידו השמאלי ובמיקומים נוספים. השכן, שביקש לשים קץ להתנכלות לרכבו התקין בחניית הבניין מצלמה נסתרת, בה נקלט הרופא מבצע את זממו.

"הדבר פשוט נכון" הודה הרופא בחקירתו. "עשיתי שריטה אחת בלבד ברכב. לא זכור לי באיזה צד של הרכב ולמה עשיתי זאת". בעקבות הודאתו, הוגש נגד רופא השיניים כתב אישום, אך בהסדר טיעון שנחתם בין הצדדים הוחלט למחוק את כתב האישום, בכדי לא להביא לשלילת רישיונו של הרופא, וזאת בהתחייבות כי רופא השיניים ימציא מכתב התנצלות על המעשים ויפצה את שכנו בסכום של כ-32,000 שקלים.

השכן טען כי הסכום אינו מכסה את הנזק שנגרם לו והגיש תביעה בה ביקש פיצוי נוסף. בית משפט השלום בהרצליה חייב את רופא השיניים לשלם לשכנו כ-5,000 שקלים נוספים.

"יש לקבל את טענת התובע כי הנתבע הוא אשר גרם גם לשריטות האחרות המופיעות על גבי הרכב", קבע בית המשפט בהחלטתו. "משקבעתי כי הנתבע
גרם לשריטות על רכבו של התובע, הרי שעל הנתבע לפצות את התובע בגין נזקיו.

"התובע לא היה צד בהליך הפלילי, אף שמטבע הדברים היה לו עניין בו כמתלונן. לעניין זה, לא הרים הנתבע את הנטל להוכיח טענתו כי במסגרת הסדר הטיעון הסכים התובע לוותר על הגשת תביעה בגין יתרת הנזקים הנטענים, זאת כאשר התובע טוען כי ההסדר הודע לו בדיעבד.

"על כן, אין בידי לקבל את טענת הנתבע כי יש לדחות התביעה לפיצוי בגין יתרת הנזקים. סבורני, כי זה המקום לפסוק לטובת התובע פיצויים בגין עוגמת הנפש אשר נגרמה לו".