בעיריית רעננה מצאו דרך מקורית לחסוך כמיליון שקלים בשנה. הפעם לא מדובר בהעלאת הארנונה או בחלוקה נמרצת של דו"חות חניה, אלא בשדרוג פנים מערכתי. בימים אלה משלים אגף המחשוב של העיריה את הקמת פרויקט "כיבוי מחשבים", המתבסס על פטנט טכנולוגי שפותח בידי צוות אנשי האגף. צוות העבודה יצר חיבור טכנולוגי בין כרטיס העובד הממוחשב לבין תחנת העבודה של העובד במשרד. כך, בכל פעם שהעובד יעביר את כרטיס הנוכחות שלו בשעון, המחשב שלו יכבה באופן עצמאי.

עוד ב-mynet:
כך תוכלו לכבות את דוד בבית באמצעות הסמארטפון
העיריה הוציאה צו בית משפט נגד חנות הסקס
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

ענת ספקטור, ראש אגף המחשוב בעיריית רעננה, סיפרה השבוע על הפרויקט: "חיברנו לשעון הנוכחות רכיב שמזהה את שם העובד ומשדר את הפרטים למערכת שמזהה את המחשב של העובד ואת מיקומו במשרד, והיא זו ששולחת את פקודת הכיבוי".

ספקטור מספרת עוד כי הרעיון עלה לאחר שהתברר לה ולאנשיה כי עובדים רבים שוכחים לכבות את המחשב שלהם בתום יום העבודה, או במקרים שבהם הם
נעדרים ממקומם ואינם משתמשים בו. "מדובר בעלויות חשמל משמעותיות. עכשיו, בעקבות הפיתוח הפנימי שלנו, שבוצע למעשה באפס עלות, אנו מצליחים לחסוך כסף רב לרשות וכמובן תורמים לעניין הקיימות".

על פי חישובי העיריה, עלות שעת חשמל מחשב ומסך עומדת על כ-0.15 שקלים. לפי התכנית, המחשבים יהיו כבויים כ-15 שעות ביממה, ומאחר ובעירייה יש כ-1,000 משתמשי מחשב, גובה החיסכון מתקרב למיליון שקלים בשנה.