גברים שהגיעו לצפות במופע ריקוד של בנותיהם במסגרת חוג לבנות ברעננה, התבקשו לטענתם לצאת מהאולם בשל צנעת נשים. ההורים ההמומים, התקשו לעכל את הדרישה. "בשום מקום בהזמנה לא ציינו בפנינו שאין כניסה לגברים. מדובר בילדות בנות תשע, הבנות שלנו. על איזו צנעה הם מדברים?", תהה אחד האבות שהוצאו החוצה.

עוד ב-mynet:
חרדי הותקף באכזריות בשל "שנאת דתיים"
ההורים הזמינו מעקב וגילו שבתם סוחרת בסמים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

המקרה אירע בשבוע שעבר במועדון בעיר, בו התקיים מופע היפ-הופ במסגרת חוג קבוע בו משתתפות ילדות בנות תשע. הבנות התכוננו רבות למופע. הן קיימו אימונים בשעות אחר הצהריים וגם בבית המדריכה תקופה ארוכה לפני. הזמנות חולקו להורים באופן שווה ובשום מקום לא נטען כי גברים לא יכולים להגיע למופע.

ההורים יצאו מוקדם מהעבודה, נרגשים בדרך למסיבה שבה אמורה בתם להשתתף, אך לתדהמתם, ברגע שהתקבצו, התבקשו האבות לצאת מהאולם מפאת צנעת הנשים. "טענו בפנינו כי מאחר שהמופע לילדות מגיל תשע, אין זה ראוי ומכובד שגברים יצפו בו, ולכן ביקשו מאיתנו, האבות, לצאת", סיפר אב שבתו השתתפה במופע.

"באותו הרגע", הוסיף האב, "לא הבנתי מה הם אומרים. זה נשמע לי הזוי. הייתי נבוך נורא, באתי לראות את הבת שלי. לא באתי לראות ילדות בנות
תשע רוקדות. לאיזו קיצוניות הביאו את הדברים?". ההורים ניסו להסביר, אך לשווא. "חשבתי שעשיתי משהו לא בסדר, ניסיתי לדבר אל ליבם של האחראים. ביקשתי לראות רק כמה ריקודים של הבת שלי. יצאתי מוקדם במיוחד בשביל זה והבת שלי כל כך ציפתה שאראה אותה על הבמה. אבל גם את זה לא נתנו לי", אמר האב שעדיין מתקשה לספוג את העלבון שחווה לדבריו.

באותם רגעים בתו החלה לבכות. בסופו של דבר האב יצא והמתין לה בחוץ. "כבר לא עמדתי בזה. ראיתי את הילדה שלי בוכה מכל הסיטואציה והרגשתי לא נעים. לא רציתי שהיא תיפגע, אז יצאתי החוצה", הסביר.

מהנהלת המועדון נמסר: "מדובר במועדון המיועד לנשים, והיה זה מופע לכבוד יום האם. חלק גדול מתלמידות הקורס הן בנות מהמגזר הדתי. מתוך 60 תלמידות רק שני אבות בחרו להגיע משום מה. ביקשנו מהם שיכבדו את הבנות והנשים. לצערי הדברים הוצאו מהקשרם, הורה אחד קיבל את הבקשה והורה אחר הקים מהומה.