חצי מיליון שקלים. זה הסכום אותו תקבל גלית (שם בדוי), תושבת רעננה בת 33 ממלון "דן אילת". כך נקבע בשבוע שעבר במסגרת תביעה שהגישה לבית המשפט לאחר שנפגעה במהלך עבודתה במלון.

עוד ב-mynet:
נפלה ברחוב ותקבל מהעיריה 130 אלף שקלים
"אבי נשרף למוות בכיסא גלגלים בגלל רשלנות"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

גלית, שהועסקה כמלצרית במלון בשנים 1999-2000 ושימשה כמנהלת של מסעדות בריכת המלון וכמלצרית, נקראה, לפי כתב התביעה, באחד מימי חודש יולי 2000 לעזור בתגבור המלצרים.

מכתב התביעה עולה כי גלית נדרשה לסחוב עגלת מזון ושתייה, עמוסה לעייפה ולהרים ארגזים, שהובילו לפגיעה בגבה, פגיעה שהתבררה לאחר מכן כפגיעה בחוליות הגב שהובילה לקביעת נכות על ידי המוסד לביטוח לאומי. יש לציין עוד כי גלית הוסיפה בתביעתה כי הפגיעה בגבה קטעה קריירה שלה כספורטאית מתחרה בקראטה.

במלון הכחישו מנגד את טענותיה של גלית, אך בית המשפט קבע כי התגלו סתירות בעדויות, כי התובעת הוכיחה את טענותיה והוכיחה רשלנות מצד המלון שהורה לה לעבוד באופן שאינו בטוח, שסיכן את בריאותה.

"שילוב הנתונים של עגלה עמוסה וכבדה, גלגלים קטנים ודרך שאינה חלקה, גרם לכך שנדרש מאמץ גופני רב בדחיפת ומשיכת העגלה", נקבע בהחלטת בית משפט השלום בתל אביב בשבוע שעבר.

"זאת באופן שעשוי לגרום לפגיעה מהסוג שנפגעה התובעת ומומחה מטעם בית המשפט קבע, כי התפתחות מחלתה של התובעת מתאימה לנזק שנגרם לה בעקבות האירוע. שיטת העבודה הייתה שיטה לקויה ובלתי בטוחה".

בית המשפט קבע כי אכן מדובר בתאונת עבודה, בגינה תקבל גלית פיצויים בסך של כ-340 אלף שקלים וזאת בנוסף לתגמולי ביטוח לאומי בסך של כ-224 אלף שקלים.