עיריית רעננה תשלם לתושבת העיר סכום של 130 אלף שקלים לאחר שזו ששברה את ידה כאשר החליקה במעבר חצייה בעיר. סכום התשלום הוא חלק מפשרה שהושגה בין התושבת לבין חברת הביטוח של העירייה, לאחר שהתושבת תבעה את העירייה על רשלנות.

עוד ב-mynet:
התושבים דורשים פיצוי מהעיריה: "סגרתם לנו את הג'קוזי"
הגשם גרם נזק לרכב - העיריה תשלם
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

התושבת טענה בבית המשפט כי שברה את כף ידה השמאלית באוגוסט 2010, לאחר שמעדה בעת חציית רחוב אחוזה לאחר שנתקלה בכתם שמן על הכביש שלא נוקה על ידי עובדי התעבורה של העירייה. לטענתה, כתוצאה מהדריכה על כתם השמן, היא איבדה את שיווי משקלה ונפלה על מדרכה שבורה ומשובשת מה שהוביל לשבר בפרק כף ידה.

במסגרת כתב התביעה שהוגש לבית משפט השלום בנתניה, טען עורך דינה, עו"ד יעקוב קורן, כי התאונה אירעה בשל רשלנות ישירה של העירייה. התושבת, שצריכה הייתה לעבור ניתוח בכדי לאחות את השבר שנוצר בשורש כף ידה, תבעה תחילה מהעירייה סכום של כ-70 אלף שקלים ודרשה מבית המשפט לפסוק כי העירייה תפצה אותה גם בגין נזקים עתידיים בסכומים שהשופט יקבע.

לצד הגשת התביעה, ניהל עו"ד קורן משא ומתן אינטנסיבי מחוץ לכותלי בית המשפט עם נציגי חברת הביטוח של העירייה, משא ומתן שהבשיל כאמור להסכם רק בימים האחרונים בו זכתה התושבת בסכום המכובד. "אמנם התובעת עדיין סובלת מכאבים ומוגבלויות שגוברות בפעילות מאומצת וחילופי מזג האוויר", טען השבוע עו"ד קורן, "אך בהתחשב בנזקי התביעה, בגילה וברשלנות העירייה, נראה כי סכום הנזק שאליו הגיעו שני הצדדים לאחר דין ודברים ארוכים הינו סכום הוגן והגיוני, מבחינת שני הצדדים גם יחד".

מעיריית רעננה טרם נתקבלה תגובה.