תושבי הרחובות רבוצקי, אחד העם, ששת הימים ואלתרמן ברעננה, מנהלים בימים אלו מאבק נגד החלטת העירייה לבנות בית כנסת בעיר לטובת קהילת "עלומים", שעתיד להיבנות בתוך שטח בית הספר היסודי "אריאל". לטענת המתנגדים למהלך, שבראשם דווקא חובשי כיפות, הקמת בית הכנסת במקום תפריע ותפגע בשגרת חייהם שהייתה מורכבת עד כה משקט ושלווה בשעות שבהן בית הספר אינו פעיל.

עוד ב-mynet:
"חיינו הפכו סיוט מאז שבנו לנו ישיבה ברחוב"
מדוע מוקם בית הכנסת סמוך לגדר ההפרדה?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

הקהילה הדתית "עלומים", פועלת בעיר מזה כחמש עשרה שנים. עד כה התפללו חבריה בבית הספר "דקל". בחודש מרס האחרון הגישו ראשי הקהילה בקשה לעירייה להקצות להם קרקע לבניית בית כנסת חדש. בבקשתם טענו כי ברצונם לבנות בית כנסת שלא רק ישמש לתפילה, אלא גם למתן שיעורי תורה, חלוקת אוכל לנזקקים, עריכת אירועים ושאר פעילויות הקשורות לקהילה.הפעילויות הנוספות הללו, לצד התפילות הרגילות, הן אלו שמהן חוששים ראשי המאבק נגד הקמת בית הכנסת. למרבה הפלא ובניגוד למה שמתרחש במדינה בחודשים האחרונים, לא מדובר כאן בעניין של חילונים נגד דתיים, שכן ראשי המאבק הם כאמור חובשי כיפות מקהילות שונות שמתנגדים להקמת בית הכנסת בשל קרבת בתיהם למקום, הרעש שעתיד להיווצר מהתקהלות האנשים ובעיות החנייה שיהיו בשעות הבוקר, עם הגעת המתפללים לבית הכנסת.

"הגענו לרעננה בגלל איכות החינוך ואיכות החיים", מציינת מלכה אדלר, ממובילות המאבק. "אבל איכות החיים שלנו רק מידרדרת. איכות חיים זה לא רק איכות סביבה, זה גם סביבה שקטה ורגועה. ברדיוס לא גדול מאיתנו יש עשרה בתי כנסת ומדובר במטרד רעש של ממש. ברור שאנחנו בעד בתי תפילה, אבל צפיפות בתי הכנסת באזור הפכה כבר למטרד, אפילו עבורנו", היא אומרת.

חברת מועצת העיר, ד"ר עדית דיאמנט מסיעת מר"צ, ציינה השבוע: "הרושם הכללי הוא שישנם אזורים ברעננה, כמו האזור המדובר, שמלאים בבתי כנסת, ויש כאלו שפחות. הייתי רוצה לראות מיפוי מדויק של בתי הכנסת בעיר לפני שייתנו את השטח לעוד בית כנסת ולא שכל קבוצת אנשים תחליט שהיא רוצה לבנות בית כנסת משלה באזור מסוים, ללא תוכנית על".

מעיריית רעננה נמסר: "הליכי הקצאת הקרקע בתוך שטח בית הספר אינם נוגעים למגרש הספורט ולהסכם הפשרה.
מקהילת "עלומים" נמסר: "לאחר 16 שנה של פעילות בעיר בהן לא היה לנו מבנה קבע הגיע הזמן ומן הראוי שיהיה לנו מקום שכזה".