ב-30 באוקטובר, בשעה 13.45 ירדה רחל לאה צוברי, 58, תושבת רעננה מקו אוטובוס 501 של חברת אגד, בתחנת האוטובוס שלפני רמזור מספר 7 שברחוב אחוזה. בנסיעה לכיוון הבית היא חשבה על האירוע הגדול שיש לה באותו יום בערב. הבת של אחותה מתחתנת והיא מתכוונת להגיע ולשמוח בשמחתה.

עוד ב-mynet:
כפר סבא: סכנת חיים בהסעות התלמידים
נהג האוטובוס סגר את תא המטען על אישה בת 65
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

צוברי ירדה מהאוטובוס דרך הדלת האחורית. היא הלכה על שפת המדרכה לצדו של מעקה הבטיחות בדרכה למעבר החצייה. באותה החנייה עמד אוטובוס של חברת "מטרופולין" וחיכה לרמזור הירוק. לדברי צוברי, לפתע היא הרגישה מכה חזקה. גב האוטובוס מחץ אותה לדבריה על הברזלים.

"שמעתי איך הגוף שלי נשבר. כל שבר ושבר שמעתי, צרחתי מכאבים", היא משחזרת, "אנשים שהיו במקום החלו לדפוק על האוטובוס, אך כנראה שהנהג לא שמע. הוא השלים את הסיבוב והרגשתי שאני נקרעת מבפנים. ברגע שהוא שיחרר אותי התמוטטתי על הרצפה".

בדוח התאונה של מד"א צוין כי האוטובוס הצמיד את צוברי למעקה בטיחות והיא פונתה למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. "אני חושבת שאם לא היו מפנים אותי מהר לבית החולים לא הייתי יושבת כאן היום", היא אומרת ממיטת חוליה בבית החולים לוינשטיין, "אני זוכרת את הרופאים מתחילים להכין מכשירי החיאה. לקחו אותי לבדיקה וגילו שהתפוצץ לי עורק ושיש לי שלושה שברים והכניסו אותי מיד לניתוח".

בבית החולים "מאיר" ציינו כי צוברי קיבלה שש מנות דם ושני ליטר נוזלים. לאחר ארבעה ימים בטיפול נמרץ היא הועברה למחלקה האורתופדית וכעבור ארבעה ימים נוספים הופנתה לבית החולים לוינשטיין וכרגע לא ברור עד מתי יימשך שיקומה.
אל זירת התאונה לא הגיעה המשטרה. יום למחרת המקרה, פנתה בתה של צוברי, דגנית דהרי, לתחנת המשטרה והגישה תלונה נגד חברת "מטרופולין". המשטרה פתחה בחקירה, והייתה זו שהודיעה לחברה על התאונה שאירעה.

קב"ט החברה אישר כי הדיווח הראשוני על כך שאוטובוס של החברה היה מעורב בתאונה, התקבל מהמשטרה. במסגרת החקירה נודע כי הנהג זומן לחקירה, אך בחברת "מטרופולין" סירבו להשיב לשאלה האם הנהג ממשיך בעבודתו.

בימים אלו, בזמן שמתנהלת החקירה יושבת צוברי בבית חולים לוינשטיין, מרותקת לכיסא גלגלים. צוברי התאלמנה לפני מספר שנים. יש לה ארבעה ילדים, שניים מהם גרים איתה בבית. היא המפרנסת היחידה ועד יום התאונה קמה מדי יום לעבוד. כעת לא ברור מתי היא תוכל לחזור לעבודה או מתי בכלל תוכל לקום מכיסא הגלגלים.

הגרוע מכל עבורה הוא העובדה שבחודש הבא בנה מתחתן וייתכן שלא תוכל לעמוד על רגליה במהלך האירוע. צוברי מרותקת לכיסא הגלגלים ולא יכולה אפילו לעשות את צרכיה באופן עצמאי. "יש לי שלושה שברים באגן. אני מרגישה שהרגליים שלי שוקלות טונה. אני לא ישנה בלילה מהכאבים והכדורים לא עוזרים לי", היא אומרת בבכי. בלילות היא חווה לדבריה סיוטים. "הטראומה חקוקה בי. כל הזמן צפות במוחי תמונות האוטובוס וזעקות השבר שלי. אני קולטת שהייתי בין חיים למוות".

כשצוברי נזכרת באירוע המשמח שעתיד להתקיים בחודש הבא, חתונת בנה, היא בוכה, אך לא מאושר. "הבן שלי אמר לי 'אמא אני חייב שתהיי על הרגליים ביום החתונה שלי'", היא אומרת, "אני לא מבינה איך זה קרה לי. החיים שלי השתנו ברגע". צוברי מפחדת מהעתיד. "הייתי אישה פעילה שמנהלת בית לבד והיום אני מוגבלת. אין מי שיתמוך בי ואני צריכה לתמוך בילדים שלי. נהרסו לי החיים. זה נפל עליי כרעם ביום בהיר".

ד"ר אלכסנדר פרידמן, בכיר במחלקה לשיקום אורתופדי בבית החולים לוינשטיין, אמר: "רחל לאה צוברי נפגעה מאוטובוס. התאונה קשה גם מבחינה נפשית וגם מבחינה פיזית. היום היא עוברת בדיקות קוגניטיביות, אך ייתכן כי בעתיד אף תזדקק לטיפול פסיכולוגי. כרגע היא לא יכולה לדרוך על הרגליים והמצב יכול להימשך מספר חודשים. אני מאמין שצוברי תחזור ללכת, אך ייתכן שבחודשים הראשונים תזדקק לעזרה".

מחברת "מטרופולין" נמסר בתגובה: "חברת מטרופולין רואה חשיבות עליונה בבטיחות, הן בהיבט התקנת אמצעים בטיחותיים בכלי הרכב והן בהיבט הדרכות והכשרות בטיחותיות לנהגיה באופן שוטף. הנושא המדובר נמצא בטיפול משטרתי ולכן אנו מנועים מלהגיב".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "הנושא בחקירה".