אבי (שם בדוי) מגיע מדי יום במשך חודשים לבקר את אמו, שמאושפזת בבית החולים לוינשטיין ברעננה בעקבות אירוע מוחי שעברה. החודש, הוא הופתע לגלות כי בית החולים החל לגבות לראשונה דמי חנייה בסך 18 שקלים ליום. בינתיים אמו הועברה לאשפוז יום, אך עדיין הוא נאלץ להגיע איתה מדי יום לבית החולים, וכבר חודש הוא נאלץ להוציא מכיסו מאות שקלים על חנייה.

עוד ב-mynet:
גם המתנדבים שמגיעים לבית החולים ייאלצו לשלם על חנייה
לא מצליחים למצוא חנייה ליד בית החולים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"אמא שלי עברה אירוע מוחי והיא מאושפזת מתחילת חודש יוני בבית החולים", סיפר השבוע אבי, "אני חייב להגיע מדי יום לסעוד אותה. עד לאחרונה הכניסה הייתה חופשית, פתאום ביום אחד הטילו עלינו לשלם מדי יום ביומו".

אבי ניגש למזכירות ההנהלה בתחילת החודש והלין על המצב. "אמרתי להם שזה לא הגיוני שבבית חולים שיקומי בו החולים מאושפזים חודשים ארוכים, בני המשפחה יצטרכו להוציא מכיסם כל כך הרבה כסף על מנת לבקרם ומה שיותר גרוע, אותם מטופלים שמחויבים להגיע לאשפוז יום ייאלצו לשלם על כך חנייה".

אבי מספר כי מבקרים רבים בבית החולים זועמים על ההחלטה והוא שמע לא מעט תלונות של חולים ובני משפחותיהם. "המצוקה היא שלי, של אמא שלי ושל עוד מטופלים רבים בבית החולים שלא היה מי שיזעק את זעקתם".

בהנהלה נאמר לאבי, לדבריו, כי עליו למלא טפסים על מנת לזכות בהנחה של 50 אחוז עבור המאושפז. הוא הזדרז לעשות זאת, אולם עד כה זה לא עזר. "למרות שמילאנו את הפרטים לא קיבלנו את ההנחה המדוברת", אומר אבי.

אלא שעבור חולים רבים גם תשעה שקלים ליום זה סכום לא מבוטל אם צריך לשלמו מדי יום ביומו במשך מספר חודשים. "מדובר במטופלים שנאלצים לוותר על מקום עבודתם בשל הנסיבות ובנוסף להפסד שלהם, גם גובים מהם כסף על חנייה במקום שאמור לשקם אותם.

"זה לא בית חולים רגיל שלרוב האשפוזים הארוכים בו נמשכים שבוע, שבועיים. מדובר באשפוזים ארוכים וברווח של בית החולים על חשבון הנזקקים לו. כבר חודש אני משלם 18 שקלים מדי יום. זה לא הגיוני ולא אנושי".

מבית החולים לוינשטיין נמסר בתגובה: "ב-1 בנובמבר 2011, החל בית החולים להפעיל מערכת חנייה אוטומטית בתשלום. החניון החדש, מופעל על ידי מפעיל חיצוני ומכיל כ-230 חניות מסודרות. מתוך התחשבות במשך האשפוז הארוך האופייני לאשפוז שיקומי ונוכח הרצון להקל על המאושפזים ובני משפחותיהם, הגיעה הנהלת בית החולים להסדר עם החברה המפעילה את החניון, כדלקמן: חנייה למשך 30 דקות פטורה מתשלום, מאושפזים מעל 14 ימי אשפוז יהיו זכאים להנחה של 50 אחוז.

"הסדר זה יחול על שני רכבים שונים של אותה משפחה, ובתנאי שלא חנו בחניון באותו יום. על מנת להסדיר זאת, המאושפזים מופנים לצוות האחיות במחלקה או למשרד הקבלה להגשת טופס בקשה וקבלת מדבקה. פרט למקרים בודדים, שלא נקלטו מסיבה טכנית וטופלו באופן פרטני, הסדר זה פועל בהצלחה".