מפגש סוחט דמעות התקיים אמש בבית הלוחם בתל אביב. חגי, חייל בן 21 שנפצע במתקפת הטרור שאירעה בכביש 12 בדרום לפני שלושה חודשים, פגש לראשונה מאז את המשפחה שהייתה בדרכה מנופש באילת, אספה אותו מצדי הדרך והסיעה אותו לבית החולים. שלושה חודשים הוא ניסה לחפש אותה בכל דרך. דבר אחד הוא ידע: שמדובר במשפחה דתייה מרעננה. לפני מספר ימים, בסיוע של עמותת "משפחה אחת", נמצאה המשפחה המדוברת, משפחת פורטינסקי.

עוד ב-mynet:
הלוחמת שנפצעה באינתיפאדת אל-אקצה: "מצטערת שנלחמתי למען המדינה"
קורבן הפיגוע איבד הכל: "המדינה מתעללת בי"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

אתמול, כאמור, נפגש החייל עם בני המשפחה בבית הלוחם, בנוכחות חבריו לשיקום, מדריכים ונציגי ארגון נכי צה"ל. "אתה הגיבור שלנו", קראה בהתרגשות אם המשפחה, הדסה (43), אל עבר החייל שהגיש לה בידיים רועדות זר פרחים והתקשה להסתיר התרגשותו מהמעמד. "אני לא מאמין שמצאתי אתכם, אתם הצלתם את חיי. כבר כמה ימים אני מסתובב כמו ילד קטן ומספר לכולם שמצאתי את המשפחה שהצילה אותי", הוא אומר להם.לצד האם עמדו האב מייקל (48) ושלושת ילדיהם, אביטל (16.5), אילנה (14) ונועם (10), משפחה דתית מרעננה שעלתה לארץ מקנדה לפני 18
שנים. כולם היו אז באוטו, חזרו מנופש באילת, ויד הגורל הובילה אותם לבחור דווקא בדרך הארוכה הביתה.

אוטובוס קו 392 היה עמוס בחיילים. חגי (21), רגע לפני שחרור מצה"ל, ישב מקדימה, סמוך לנהג, ואחד מהכדורים שחדרו דרך שמשת החלון פגע בו וחורר את ידו. כמה רגעים לאחר מכן הגיעה למקום משפחת פורטינסקי. כל שאר הרכבים הפרטיים, שבעליהם הבינו ככל הנראה שמדובר בפיגוע ירי, ביצעו סיבוב פרסה ונעלמו. משפחת פורטינסקי לא חשבה פעמיים ויצאה מיד מהאוטו להגיש עזרה לחיילים הפצועים.

"לא חשבנו שאנחנו עושים איזשהו מעשה אמיץ. זה מה שהיה צריך לעשות באותו רגע וזה מה שעשינו", אמרה אם המשפחה. כשהגיעו לבית החולים חגי כבר היה במצב של ערפול. "הם הביאו אותי ממש עד הכניסה לחדר המיון, ובזמן שהובילו אותי באלונקה שמעתי אותם צועקים מאחוריי: 'אל תדאג, אנחנו מחכים לך פה, אנחנו לא הולכים לשום מקום. תהיה חזק'".

תישארו בקשר?
חגי: "בטח שאשאר איתם בקשר. הם הצילו לי את החיים. אף אחד מעולם לא עשה כזה מעשה למעני. אני שוכב במיון ואומר לעצמי: איזה אנשים מדהימים, איזה כיף שיש אנשים כאלה".

הכתבה המלאה תתפרסם בסוף השבוע ב"ידיעות השרון"