הכלב סקאי רק בן שנה, וכבר עבר הרבה. במהלך החגים האחרונים, נפגע סקאי ככל הנראה ממכונית, שהותירה אותו פצוע בכביש. "העצמות שלו נחשפו, לא ראינו בשר או עור", מספרת רותי נוטף מ"עמותת כפר סבא אוהבת חיות", שמצאה את הכלב באזור התעשייה של רעננה. "הוא היה כנוע, אבל אני לא הצלחתי לתפוס אותו והלוכד של העירייה לבסוף הצליח להביא אותו אלינו. בכלבייה רצו להמית אותו, אבל אנחנו חשבנו שיש לו סיכוי".

עוד ב-mynet:
מי חתך לכלבת הלברדור את הרגליים?
מה עשה הווטרינר כשחזר ממילואים ומצא את החתול שלו דרוס?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

סקאי הובהל לווטרינר ד"ר עופר צדוק, שם התגלה כי יש לו פגיעה קשה כתוצאה מהתאונה. "סקאי נפגע ברגל הקדמית", אומר ד"ר צדוק. "כשנפגעים בעצם שסקאי נפגע בה, בדרך כלל אנחנו כורתים את הרגל. במקרה של סקאי, אנחנו ניסינו להמתין כחודש, כדי לראות האם נוכל להציל את הרגל ולנתח אותה במקום לכרותה".

במהלך החודש, מספר ד"ר צדוק, סקאי עבר בדיקות חוזרות ונישנות, אך בצער, לפני כשבועיים, הוחלט לכרות את רגלו. "לצערנו, נוצר פצע משני כתוצאה מגרירת הרגל, ולא נותרה לנו ברירה אלא לכרות אותה", אומר ד"ר צדוק. "אבל סקאי הוא מהכלבים שיודעים לחיות עם זה מצוין, והחזרה שלו לשגרה הייתה מהירה, מעבר למצופה. בתוך יום קם על הרגליים והלך כאילו לא קרה כלום. הכריתה מנעה את התפשטות הזיהום, והוא חזר לשגרה מלאה".

האם הוא יתנהג ככלב רגיל?
"לחלוטין כן. אבל צריך לדעת דבר אחד. אחת הבעיות שאנחנו נתקלים בהן היא פציעה ברגל נוספת, וזה משהו שיכול לקרות. מדובר בכלב שצריך לשמור עליו יותר. אבל הוא רגיל לגמרי ואין השלכות לכריתה".

כעת מחפש סקאי בית חם, שייקח אותו עם שלוש רגליו. "לאחר הניתוח הוא מתפקד כמו כלב עם ארבע רגליים - הוא הולך ורץ, ועושה הכל", מוסיפה נוטף. "הוא כל כך צעיר וכבר עבר בחייו הקצרים סיפור כל כך עצוב. מי שיש לו לב חם וקצת רחמים שיתקשר אלינו. הוא כלב מדהים וטוב, מחונך לצרכים, מחוסן ומסורס".