עמותת "המצפה ישראל" הכפופה לארגון 'עדי יהווה' קיימה בשבת שעברה בבית הספר מטרו ווסט ברעננה כנס בנושא המקרא והברית החדשה. השכנים שגילו זאת, הזדעזעו לטענתם מקיומו של אירוע כזה במבנה עירוני, ועוד בשבת.

עוד ב-mynet:
הורים לנערים שחזרו בתשובה: "הישיבה העלימה לנו את הילדים"
"זרם חרדי קיצוני משתלט לנו על השכונה"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

חבר מועצת העיר אילן כהן ששמע יוד באותו יום על הכנס, רתח מזעם. "לא ייתכן שהרשות משכירה אולם עירוני ביום שבת לפעילות מיסיונרית". בעירייה הבטיחו לבדוק את הנהלים לגבי השכרת אולמות ציבוריים לגופים שונים, אבל בעמותה לא מבינים על מה המהומה. "חבל שגורמים פרימיטיביים חשוכים מנסים להילחם בנו ולהשתיק את פעילותינו".

הכנס של העמותה התקיים כאמור ביום שבת בבוקר. כהן מספר כי נדהם לגלות מאות אנשים מתאספים באולם הספורט בתיכון "מטרו ווסט", כשהבין כי מדובר באירוע שקשור לארגון "עדי יהווה" המאמינה בחיי נצח ורואה בישו משיח, הוא הזדעזע. "נכנסתי פנימה למתחם ושאלתי את האנשים לשם מה הם באו, הם סיפרו לי שמדובר בכנס של כת קדושה שמאמינה בישו הנוצרי".

גם שכנים ותושבים שמתגוררים בסמוך, השתוממו לראות את אולם בית הספר פעיל. לדברי השכנים מדובר באירוע שני של עמותת "מצפה ישראל" שלפני שבועיים כינסה במקום כנס גדול. מספר תושבים פנו לעמותת 'יד לאחים', הידועה כארגון שיוצא נגד פעילות מיסיונרית בקרב יהודים. גורמים בעמותה זו אמרו כי קיבלו תלונות רבות על האירועים של העמותה ברעננה.

"הייתי מזועזע לחלוטין ולא האמנתי למשמע אוזניי, איך יכול להיות שמשכירים שטח עירוני ביום שבת ועוד לעמותה נוצרית?" תהה כהן, שפנה מיידית לראש העירייה נחום חופרי. "אני מבקש לשאול את כבודו האם עיריית רעננה השכירה לאותה עמותה של מאמיני ישו את האולם של תיכון "מטרו ווסט"?" כתב כהן לחופרי, "האם אכן העירייה נותנת את הסכמתה לכך שבני דתות זרות יקבלו את אחד מאולמי הספורט שלה?"

חבר המועצה הזכיר לראש העיר חופרי כי בעבר, העירייה סגרה את האולם ברעננה שבו היה אמור לנאום הרב אמנון יצחק. "אני מבקש לבדוק כיצד קיימת איפה ואיפה, כאשר העירייה מאפשרת לעמותה של מאמיני ישו לארגן מפגש ביום שבת ברעננה ואילו הרב אמנון יצחק מדיר את רגליו מרעננה בשל אי נכונותכם לארחו באחד האולמות בעיר".

כהן הוסיף: "מדובר בהפרה בוטה של הסטטוס קוו של העיר רעננה. אני מביע השתוממות לנוכח העובדה שהיה מי שנתן לארגון אישור להופיע ברעננה ולשכור אולם ספורט עירוני. צריך לבדוק את הנושא ולהעניש את אלה שידעו באיזו עמותה מדובר ונתנו אישור להופעתם ברעננה".

מעיריית רעננה נמסר: "העירייה השכירה את המקום לעמותה שהציגה עצמה כעמותה רשומה כדין, שכל מטרת התכנסותה לקיים דיון פנימי בין חבריה ולכן לא נראה היה שיש בכך פגם כלשהו. בימים אלה מתכוונת העירייה לרענן את הנהלים הפנימיים בנוגע להשכרת אולמות לגורמים שונים".

ערן קטרי, דובר העמותה "המצפה ישראל", מסר: "מדובר בכנסים פתוחים. כל אחד מוזמן להשתתף בהם, ההרצאות עוסקות במקרא ובברית החדשה. זו דת הנקראת 'עדי יהווה'. חברי הדת ניטרליים בטקסיים לאומיים. יש מרכז גדול של הדת בארה"ב. זו דת מוכרת. אנחנו מאמינים בתנ"ך וגם בברית החדשה ולכן הרבה אנשים חושבים שאנחנו נוצרים. אנשי 'עדי יהווה' מאמינים שבקרוב יהיה עולם טוב יותר על כדור הארץ. אנחנו מטבילים אנשים שרוצים להיות חלק מאיתנו, אבל בכנסים שאנחנו מקיימים אנחנו לא עושים טבילות. חבל שגורמים פרימיטיביים חשוכים מנסים להילחם בנו ולהשתיק את פעילותינו".