סטריפ המסלול שנאלץ לעבור כל בוקר א' מרעננה, תלמיד בן 11, הוא בלתי סביר. אביו של א' מתגורר ברמת השרון ופעמיים בשבוע, כאשר א' לן אצלו, הוא קם בחמש בבוקר, ממהר לרעננה, עולה להסעה ונוסע לבית הספר בראשון לציון. גם כאשר הוא לן בביתו הדרך לבית הספר ארוכה ומתישה.

עוד ב-mynet:
איך מושיבים ארבעה ילדים על ספסל אוטובוס זוגי?
חשד: הסיע תלמידים כשהוא תחת השפעת סמים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

אמו של א' טוענת כי העובדה שבנה נשלח לבית ספר מרוחק ממקום מגוריו עשרות קילומטרים היא תוצאה של רשלנות העירייה שלדברי האם שכחה לשבץ אותו לבית ספר המקורב לביתו. "אנחנו משלמים מחיר יקר מדי עבור טעויות של עיריית רעננה. המצב שנוצר הוא לא אנושי. הילד שלנו סובל ולעירייה לא אכפת", אומרת האם.

הסיפור של א' מתחיל לפני שלוש שנים. לאחר מבדקים וועדות השמה הוחלט אז כי התלמיד זקוק למסגרת בית ספרית לחינוך מיוחד. אמו של א' טוענת, כי לפני שלוש שנים בחודש אוגוסט התקשרה למחלקת החינוך בעיריית רעננה כדי לברר היכן שובץ בנה, אך לדבריה נאמר לה כי הוא אינו מופיע כרשום בשום מסגרת.

"הבנתי שהם עשו טעות, ששכחו אותו", אומרת האם. "הרי הוא עבר ועדת השמה והם החליטו לשבץ אותו לבית ספר לחינוך מיוחד אז איך יכול להיות שהוא לא שובץ", היא תוהה על אותם ימים. באותה עת, במהלך השבועיים הראשונים של שנת הלימודים, א' נותר בביתו, ממתין שתימצא עבורו מסגרת מתאימה.

בסופו של דבר נמצאה ל-א' מסגרת בראשון לציון, בית ספר המרוחק עשרות קילומטרים מביתו. לאם ולבנה לא נותרה ברירה. כעבור שנה נאמר לאם כי לא מומלץ שתעביר את בנה למסגרת אחרת כדי שמאמציו והישגיו לא ייפגעו, וכך נותרה האם עם הבעיה. אלא שהשנה היא הוחרפה, כשא' החל לישון גם אצל אביו המתגורר ברמת השרון. כדי להגיע להסעה נאלץ א' לקום בחמש בבוקר, להגיע לרעננה, לתפוס את ההסעה שיוצאת מהעיר ולנסוע לבית הספר בראשון לציון, נסיעה שאורכת לפעמים שעתיים. האם ביקשה מעיריית רעננה להתחשב במצב ולאפשר לילד פעמיים בשבוע הסעה מרמת השרון.

"זה כבר לא אנושי. בגלל טעות של העירייה שלוש שנים הבן שלי מיטלטל בדרכים. למרות הטעות הזו שעולה לנו ביוקר, קיבלנו את ה'גזירה', שלחנו את הילד לראשון לציון, אבל עכשיו אנחנו מבקשים שיקלו עליו ויספקו לו הסעה מרמת השרון", אומרת האם.

מעיריית רעננה נמסר: "המסגרת בראשון לציון עונה לצרכיו. העירייה מספקת לתלמיד שירותי הסעה מדי יום. הנחיות משרד החינוך קובעות, כי ניתן להסיע ילד רק מכתובת אחת במהלך כל השבוע. העירייה פנתה למשרד החינוך בבקשה לפיצול ההסעות, אך למרבה הצער נענתה בשלילה".