תוכנית מתחם הצעירים ברעננה מעסיקה כבר חודשים רבים את מקבלי ההחלטות בעירייה. רעיון הקמת המתחם הוא למשוך את הצעירים מכל האזור לבלות בעיר ולתת מענה לאילו הגרים בה. ההתלהבות שנוצרה סביב הרעיון הייתה כה גדולה עד כדי כך שחבר המועצה שי אבן הציע לפתוח בר בחסות העירייה שיוקם במתחם. העירייה נתנה את הסכמתה, אבל בעלי ברים פרטיים בעיר מתנגדים נחרצות למהלך: "הקמת בר בחסות העירייה זה כמו ירייה ברגל עבורנו".

עוד ב-mynet:
גם בהרצליה: בר שכונתי לצעירים
רעננה: בעלי עסקים משתלטים על שטחים שאינם שלהם
מה אתם חושבים? ספרו לנו בפייסבוק

לאחרונה נערכה פגישה בין ראש העיר, נחום חופרי וחבר המועצה אבן לבין בעלי ברים פרטיים בעיר שהביעו את התנגדותם ומורת רוחם מהרעיון. "העירייה תפקידה להועיל לנו ולקדם אותנו ולא להתחרות בנו. הקמת בר עירוני משמעה תחרות מול בעלי העסקים בעיר", אומר רותם שושן, הבעלים של הבר 'דאונינג 10' בעיר. "הרי אם יוקם בר בחסות העירייה השכירות והארנונה של המקום יהיו זולים יותר וכך הם יצליחו לתת הטבות שאנחנו לא יכולים לתת ללקוחות", הוא מציין.

בעלי הברים הציגו את עמדותיהם מול מקבלי ההחלטות במהלך הפגישה ולטענתם האחרונים הבטיחו לקחת לתשומת ליבם את הדברים. "ראש העירייה הקשיב לנו והבטיח לחשוב על הדברים. אנחנו מקווים שזה באמת יעזור", אמר שושן והוסיף: "אין ספק שנשמח אם יקומו עוד ברים בעיר כי ככל שיש יותר מקומות בילוי יש תחרות ויותר תנועה של מבלים בעיר. אבל לתת לבר אחד את כל הכוח ימנע תחרות חופשית".

בעל בר אחר בעיר שנכח בישיבה ציין בשבוע שעבר: "אין שום סיבה שהעירייה תקים בר. העירייה צריכה לתת שירות לבעלי עסקים אבל לא להתחרות בהם. אם העירייה רוצה שיהיו יותר צעירים שיבלו ברעננה היא יכולה להעניק הנחות בארנונה לבעלי עסקים וכך הם יוכלו להוזיל עלויות ולמשוך עוד אנשים".

חבר המועצה אבן שהגה את הרעיון מאמין כי בסופו של דבר ייפתח הבר. "אני יכול בהחלט להבין את בעלי הברים ואת הטענות שלהם. למרות זאת, ככל שיהיו יותר מקומות בילוי זה יהיה טוב יותר לרעננה. הרעיון של הבר במתחם הצעירים הוא לתת מוקד משיכה שיחזק את הפאבים האחרים ויפעל איתם בשיתוף פעולה. הבר המדובר לא נועד להיות הגוף היחיד אלא לתת שירות למתחם הצעירים. אני חושב שהתוכנית תצא לפועל. כרגע היא נמצאת בהנעה מתקדמת ואנחנו בדרך הנכונה".

מעיריית רעננה נמסר: "העירייה משקיעה מחשבה ומשאבים רבים בקידום מתחם הבילויים ההולך ומתפתח. הפעילות תוסיף להיעשות בשיתוף פעולה עם בעלי העסקים באזור ולמענם".