במשך למעלה משנה הציבה עיריית רעננה שלט ברחוב בורוכוב פינת רחוב ההסתדרות, האומר כי בצומת עתיד להיבנות מעגל תנועה. תושבים שנסעו במקום מדי יום שמחו על כך שהצומת המסוכן עתיד לעבור שיפוץ, אלא שהשלט האמור, המבשר שהקמת מעגל התנועה תסתיים בחודש יוני, נעלם לאחרונה, ואיתו נעלמו גם ההבטחות.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

ברחוב בורכוב ברעננה נוסעים מדי יום מאות תושבים. כשהם מגיעים לצומת רחוב ההסתדרות, הראייה מצטמצמת והבאים משני הכיוונים מהססים לגבי המשך הנסיעה. עיריית רעננה הבינה כבר מזמן שבצומת זה קיימת בעיה בטיחותית, ובמהלך שנת 2010 תלתה שלט במקום שעד לחודש יוני 2011, יוקם מעגל תנועה למען בטיחותם של תושבי העיר.

"הצומת הזה מסוכן", אומר עו"ד אבי פרטוש, תושב הרחוב. "בורוכוב הוא ציר תנועה מרכזי שעוברות בו מספר רב של מכוניות מדי יום. אך למרות זאת, בצומת המדובר אין רמזור ולא מעגל תנועה. העירייה כיוונה לטוב, אך בסופו של דבר לא עשתה שום דבר".

תושבים נוספים שגילו כי העירייה הורידה את השלט, סיפרו השבוע כי הם מאוד מוטרדים מהבעיה הבטיחותית. "כשנוסעים בצומת הזה כמעט ואין שדה ראייה", סיפר תושב הרחוב.

"כשראינו שבעיריית רעננה מבינים את חשיבות הבעיה, שמחנו ולא התלוננו שהדברים מתעכבים. אבל עכשיו פשוט העלימו את השלט מבלי ליידע אף אחד מדוע, כאילו שאם השלט ייעלם, נשכח את ההבטחה שהייתה כתובה שחור על גבי לבן. אנחנו מאוד כועסים ומוטרדים. לא נראה לי יאה שהעירייה מבטיחה דברים סתם ולא עושה אותם. אנחנו רוצים להימנע מאסון שעלול להתרחש בצומת ואנו חושבים שזה צריך לעמוד בראש סדרי העדיפויות של האחראים בעיר".

מעיריית רעננה נמסר: "הקמת מעגל התנועה נדחתה בשל מספר אילוצים. העירייה בהחלט מודעת לנחיצותו ומתכוונת להקימו על פי תוכנית הקיימת בעירייה".