כמו בהרבה מקומות בארץ, גם ברעננה, יום שישי בצהריים הוא השעה שבה כל חובבי הכדורסל והכדורגל מתפנים למשחק ספורטיבי. אלא שבעוד שבמקומות רבים חלק מהמגרשים מקורים, ברעננה מתלוננים צעירים על כך שהם נאלצים לשחק כדורסל תחת השמש הלוהטת.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

הם החליטו לעשות מעשה ופנו לטענתם בחודשים האחרונים מספר פעמים לעירייה ואף נעזרו בחברי מועצה, בדרישה לקרות חלק מהמגרשים. כשראו שדבר לא עוזר, פנו לשלב הבא – פתיחת קבוצה בפייסבוק תחת השם: 'רעננה מחפשת גג'. כאן, להפתעתם, צבר הנושא תאוצה.

"העובדה שאין תקרה במגרשים היא תקלה שיש לפתור אותה", אמר השבוע עידן מאיר (24), שנוהג לשחק עם חבריו במתחם 'איזי שפירא'. לדבריו, בימי הקיץ, פעילות ספורטיבית כמעט בלתי אפשרית. "החלטנו שאנחנו לא מוכנים לוותר על המסורת והמשחקים ויש דרך לפתור את כל זה. כבר לפני שנה פנינו לעירייה בנושא, אך לא קיבלנו מענה. אז הבנו שאנחנו צריכים לתת למקבלי ההחלטות 'זריקת עידוד' טובה יותר, כדי שיבינו עד כמה הנושא חשוב לתושבים".

הצעירים החליטו לאגד את כל מי שחושב כמותם. לפני שבועיים הם פתחו כאמור קבוצה בפייסבוק ובמקביל פנו למספר חברי מועצה שתמכו בבקשתם. "כל הפניות שלנו בעבר לא הועילו, אבל עכשיו אחרי שפתחנו את הקבוצה אנחנו מרגישים שמתייחסים אלינו יותר ומקווים שתהיה היענות מצד העירייה", הוסיף מאיר. בדף הפייסבוק ציינו החברים מדוע חשוב שיהיה קירוי במגרשים.

"התקרות יהוו הגנה מפני החשיפה לשמש בימי הקיץ שעלולה להוביל לסרטן העור, הגנה מפני שלוליות מים המצטברות במגרשים בימי החורף ומונעת החלקה מעלים נושרים, רטיבות ועוד", כתבו, "קבוצה זו הינה חברתית ונועדה לגרום לעיריית רעננה להתקין תקרות בחלק מן המגרשים המשולבים".

לקבוצה הצטרפו כבר 203 חברים. "הקמנו את הקבוצה מתוך צורך אישי וכבר בימים הראשונים ראינו שתושבים מתחברים לנושא ומעודדים אותו", אומר מאיר, "היום אין מגרשים מקורים ברעננה, בניגוד לערים אחרות. כולנו גדלנו כאן ואנחנו מאוד אוהבים את העיר. יש כאן הכול, ומן הראוי שיהיה גם קירוי במגרשים".

מעיריית רעננה נמסר: "בשנה האחרונה ביצעה העירייה עבודת קירוי בבית הספר ברטוב. כמו כן כחלק מתוכנית רב שנתית בנושא, על פיה פועלת העירייה, מתוכנן בין השאר קירוי המגרש בביה"ס פעמונים ותל"י. בנוסף, קיימים 20 אולמות ספורט מקורים העומדים לרשות הקהל תמורת תשלום צנוע".