שבועות בודדים עברו מאז נשמו תושבי רעננה לרווחה בעקבות הורדת מס הארנונה הנגבה מהתושבים. אך שמחת התושבים לא ארכה זמן רב, מכיוון שבימים האחרונים נמסרה לתושבים הודעה המבשרת על גביית תשלום חדש. בעלון שנשלח לתיבות הדואר בעיר נמסר, כי עיריית רעננה חוזרת לגבות אגרת שמירה מהתושבים, שבוטלה לפני כמה חודשים, והיא אף תגבה את הסכום רטרואקטיבית מחודש אפריל 2011.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

על אף שנכתב לתושבים כי אגרת האבטחה תיגבה מכל תושב, בכל ערי השרון, מבדיקה של "ידיעות השרון" עולה כי רעננה היא העיר היחידה מבין ערי השרון שתחזור לגבות את האגרה. העירייה בתגובה: "אנו מתנצלים על חוסר הדיוק".
בחודש ינואר 2011 הפסיקה עיריית רעננה את גביית אגרת השמירה על רקע החלטת בג"ץ בעיר חולון, שקבע כי יש לחדול מגביית האגרה, אותה החלו לגבות בימי האינתיפאדה השנייה.

ההפסקה בגביית אגרת השמירה באה בסמוך להחלטת העירייה להעלאת הארנונה לשנת 2011. השבוע, בהתאם להוראת שעה שאישרה הכנסת הקובעת כי ניתנת לעיריות אפשרות לגבות מהתושבים אגרת שמירה, עיריית רעננה החליטה לעשות זאת. מיד עם קבלת המכתבים, פנו תושבים למוקד העירוני בזעם רב לבירור מדוע חזרה העירייה לגבות את האגרה.

"יש זעם גדול בקרב התושבים", סיפר תושב ותיק. "באיזו זכות העירייה מחליטה לגבות רטרואקטיבית, ומדוע לוקחים הפרשי הצמדה ללא פירוט? אין לנו ברירה אלא להרגיש שהעירייה מתנקמת בנו על כך שהצלחנו במאבקנו להוריד את הארנונה והם רק מחפשים לקחת מאיתנו כסף. אנחנו גם לא מבינים מדוע מציינים בהודעה שהגבייה תתבצע בכל ערי השרון. זה נראה כמו מגננה ילדותית ובפועל גם שקרית, כיוון שרעננה היחידה שחוזרת לגבות אגרה".

תושב נוסף סיפר כי בישיבת התקציב לשנה הנוכחית ראש העירייה, נחום חופרי, אמר כי התושבים לא יצטרכו לשלם את אגרת השמירה.

"אנחנו כבר לא יכולים לראות את הזגזוג ואת ההתנהלות הזו", זועם התושב. "העיר נמצאת כנראה במשבר כלכלי ואנחנו התושבים צריכים לכסות את המינוס. כל פעם באים אלינו בדלת האחורית עם תשלום חדש".

גם חברי מועצת העיר הביעו זעמם השבוע וביקשו מהעירייה לחזור בה מדרישתה לתשלום. "לא ברור מדוע לא העלה ראש העיר את הנושא לדיון ולהחלטת מועצת העיר", אמרה סימה פרי.

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בהתאם לתיקון האמור לחוק, ממשיכה העירייה לגבות את אגרת השמירה על מנת להעניק לתושבים שירותי בטיחות, ביטחון בשיגרה ובחירום, מוקד עירוני, אבטחת אירועים ומבנים ועוד. לגבי המידע שניתן לתושבים בנושא גבייה בערי השרון, אנו מתנצלים על חוסר הדיוק במידע הניתן, ונפרסם הבהרה לתושבים בחשבון הקרוב".