לצלם ולתעד את הרחובות המלוכלכים עד שינוקו. זו ההחלטה שקיבלו השבוע עשרות תושבים ברעננה שטוענים כי נמאס להם לראות לכלוך ברחובות ופחי אשפה שמשוועים לפינוי. התושבים, שנפגשו השבוע לדיון במצב, מדברים בעיקר על שכונות רסקו, קרית שרת, לב הפארק והרחובות חנקין ובר אילן. מטרת פגישתם הייתה להעלות לסדר היום את הבעיות בעיר ובראשן בעיית הלכלוך שלטענתם נמשכת שבועות רבים.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

"הרחובות מטונפים", אומרת תושבת העיר שנכחה בפגישה, "לכל אורך המדרכות והכבישים מפוזרים עלים, שקיות והפחים ברחובות מלאים עד כדי כך שאין מקום לזרוק עוד והחתולים הופכים את כל מה שיש בהם. פנינו למוקד של העירייה, אבל כל פעם אומרים לנו משהו אחר. באופן כללי התשובות שלהם מעידות על כך שיש מודעות לבעיה, אך אין מי שיפתור אותה".

כאמור, לאחר מספר פניות החליטו התושבים שהם בעצמם, ישימו סוף לעניין. בפגישה שערכו השבוע הם החליטו לבנות תוכנית במסגרתה יתעדו את הפסולת ברחובות ויעבירו את זה הלאה עד שיימצא פתרון.

"רעננה לא הייתה כך. בעבר זו הייתה עיר נקייה עם איכות חיים גבוהה והמצב הפך קטסטרופלי", הוסיפה תושבת אחרת, "נראה שאין לעירייה כסף לשמור על איכות החיים וגם בניקיון הפנים של העיר היא מקצצת", אומרת תושבת נוספת.

"החלטנו שעל מנת למגר את התופעה המצערת, נצלם, נתעד ונמשיך להתכנס על מנת לבחור בדרך פעולה לשפר את פני העיר. אנחנו מאוד מקווים שנצליח. העיר הזו יקרה לכולנו ואנחנו לא אוהבים את מה שנהיה ממנה. יש ימים שהלכלוך יכול פשוט לשכב על המדרכות ולאף אחד לא אכפת. די במעבר באזור התעשייה בכדי להבין שמשהו רע קורה בעיר".

התושבים טוענים כי פנו לעירייה שוב ושוב, אך לא חל שינוי. "הדבר היחיד שנותר לנו לעשות זה לקחת את העניינים לידיים, לתעד את העיר שפעם נחשבה לנקייה והיום הופכת למוזנחת".

מעיריית רעננה נמסר: "העירייה מקדישה משאבים גדולים כדי לשמור על רמת ניקיון גבוהה. העירייה תגברה לאחרונה את כוח האדם העוסק בניקיון העיר. תושבי רעננה יודעים להעריך את ההשקעה בטיפוח עירם אך יש גם בודדים שאינם משתפים פעולה. אנו מודים לתושבים על גילוי העירנות ועל יידוע העירייה על מפגעי ניקיון בודדים, וכל תלונה נבדקת מיידית ומטופלת".