לפני כשבועיים, עם פרסום אירועי יום העצמאות, הודיעה עיריית רעננה על כך שבימת הנוער בערב יום העצמאות, תיסגר בשעה 1.30, בניגוד לשנים קודמות בהן פעלה הבמה כל הלילה. בעקבות ההודעה, החלה תסיסה בקרב בני הנוער בעיר שלא היו מרוצים ממנה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

מספר נערים פנו, בערוצים שונים, לעירייה, בבקשה להמשיך את הפעילות עד שעות הבוקר המוקדמות ואף הדגישו כי אם ייעשה כך, ייאלצו לבלות מחוץ לעיר. העירייה לא נכנעה ועמדה על שלה להפעיל את הבמות על פי הוראת המשטרה עד השעה 1:30 בלילה.

המחאה לא תמה בפניות לעירייה. שני תלמידי תיכון בעיר, החליטו להביע את חוסר שביעות רצונם, בדף הפייסבוק, כשהם חותמים בשמם המלא. בתגובותיהם בעמוד הפייסבוק, כתבו התלמידים בין היתר ש"יהיה מכות", "עד השעה 12 וחצי בלילה תהיה דקירה או פיגוע מינימום", "תתחיל מלחמה" ו"ראש העירייה יידקר".

ביום חמישי בערב, הגיע המידע לידיעת ראש העירייה נחום חופרי. הוא בתגובה זימן בדחיפות את כל תלמידי התיכון הספציפי ביום שישי בבוקר לשיחה. חלק מהתלמידים ניסו למנוע את קיום השיחה בטענה כי עליהם להתכונן לבחינה חשובה ואינם יכולים להתייצב בבית הספר, אולם השיחה התקיימה למרות זאת ופרט לחופרי נכחו בה מנהלת אגף החינוך, קב"ט העירייה, מפקד משטרת כפר סבא ומנהל בית הספר.

בשיחה, בה השתתפו תלמידי כיתות י', י"א ו-י"ב, כולל שני הנערים המאיימים, הסביר חופרי, על המשמעות הקשה של הדברים שנכתבו, סיפר לתלמידים על ההסתה שהובילה לרצח רבין ודיבר על המרחק הקצר בין מילים למעשים.

מפקד תחנת משטרת כפר סבא, סנ"צ שי אזולאי, הסביר לתלמידים כי מדובר בעבירה פלילית. הוא הדגיש את העובדה כי ראש העיר טרם החליט אם להגיש תלונה, אך גם ללא תלונה פלילית, המעשים הינם פליליים ויכולים להסב נזק כבד לכותבים.

ראש העיר ביקש משני הנערים להזדהות, והם עשו זאת, ואף התנצלו בפומבי והביעו חרטה על מעשיהם. "אני בטוח שהדברים לא נכתבו מתוך כוונה רעה ומרצון אמיתי לפגוע", אמר תלמיד תיכון בעיר שפנה בשבוע שעבר לראש העירייה במטרה לגרום לו לשנות את ההחלטה.

"העירייה החליטה לעשות לנו שיחה, יומיים לפני מתכונת וגרמו לתלמידים להודות במעשיהם ליד כולם", אמר התלמיד, "אני חושב שהדרך הנכונה לעשות זאת הייתה לזמן את שני התלמידים המדוברים לשיחה אישית ולא להביכם ליד כולם. ברור שזה לא בסדר לכתוב דברים כאלה, אבל אנחנו בתיכון, מקווים שבעירייה יבינו את אותם תלמידים ולא יגרמו להם לרצח אופי. הרי הדברים נכתבו מתוך כעס וללא כוונה רעה אמיתית".