שנה וחצי לאחר שהוגש כתב אישום נגד פאני גורוליצקי, לשעבר מנהלת החשבונות של קניון רננים ברעננה, נגזרו עליה השבוע 15 חודשי מאסר. גורוליצקי, תושבת הרצליה, הורשעה במעילה בכספי הקניון, בסכום של כמיליון שקלים. עורך דינה ביקש שוב ושוב כי יתחשבו במצבה הכלכלי והאישי שנגרם כתוצאה מהפרשה, אך בית המשפט קבע כי היא הפרה את ההזדמנויות שניתנו לה, ועל כן, בנוסף למאסר בפועל גזר עליה גם 24 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 10 אלף שקלים.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

גורוליצקי (39), כיהנה בשנים 2006-2002 כמנהלת החשבונות של קניון רננים. בתחילת חודש ספטמבר 2009 הוגש נגדה כתב אישום על פיו במהלך שנת 2006 מעלה בכספי חברת "האחים עופר", המנהלת את הקניון, בסך של למעלה מ-965 אלף שקלים.

מכתב האישום עולה כי במשך שנתיים הפקידה גורוליצקי כספי שכירות שקיבלה משוכרי החנויות בקניון לחשבונה הפרטי וזאת, במקום להפקיד את הכספים לחשבון החברה. "על מנת להסוות את מעשיה ולהציג מצג שווא של רישום מאוזן במערכת ניהול החשבונות הפקידה הנאשמת צ'קים דחויים וכשהגיע מועד פירעונם, היא זייפה מכתבים המבקשים לדחות את מועד הפירעון", נכתב בכתב האישום.

בכתב האישום הואשמה גורוליצקי בעבירות של זיוף, שימוש במסך מזויף ורישום כוזב במסמכי תאגיד. בחודש ספטמבר האחרון הורשעה גורוליצקי בבית המשפט בעבירות של גניבה בידי עובד, זיוף ועבירות של שימוש במסמכים מזויפים ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

מאז ההרשעה, במהלך החודשים האחרונים, הגיעו הפרקליטות ועו"ד שמעון שובר, המייצג את גורוליצקי, להסדר טיעון תוך שהסנגור מבקש להתחשב במצבה האישי של גורוליצקי, מצב הכולל לטענתו קשיים כלכליים כאם חד הורית שהובילו אותה לביצוע המעשה. עוד טען עו"ד שיבר, כי על בית המשפט להתחשב בעובדה כי כתב האישום הוגש כשלוש שנים לאחר ביצוע העבירות בהן הואשמה ולכן אל לבית המשפט לגזור עליה עונש מאסר בפועל.

בפרקליטות טענו מנגד, כי אין מדובר בהרשעה ראשונה של הנאשמת וכי כבר בשנת 1997 הורשעה בעבירות שעניינן רישום כוזב במסמכי תאגיד, ובעבירות של קבלת דבר במרמה וגניבה - הרשעה בגינה נגזרו על גורוליצקי 12 חודשי מאסר על תנאי. בפרקליטות דרשו מבית המשפט לגזור 18 חודשי מאסר בפועל וקנס כספי.

"הנאשמת הודתה בהזדמנות הראשונה וחסכה מזמנו של בית המשפט, דברים אלה עומדים לזכותה", קבע השופט אהרון גולדס בהחלטתו השבוע. "שמעתי את דברי בא כוחה כי הנאשמת שילמה מחיר יקר בחייה, שהינו תוצאת מעשיה - היא התגרשה ובתה הקטנה נותרה בחזקתה - וכי מצוקתה הכלכלית היא שהביאה אותה לביצוע המעשים, ואולם התחכום בו ביצעה את העבירות במשך מספר שנים, מלמד על חומרת הדברים. אין זו הרשעתה הראשונה של הנאשמת שהפרה את האמון ואת ההזדמנות שניתנו לה על ידי בית המשפט, ושבה וביצעה את העבירות בצורה סדרתית".

מעו"ד שמעון שובר נמסר בתגובה: "אחרי שחלפו כמה שנים מהמקרה, להטיל על הנאשמת עונש מאסר זו שגיאה ועונש חמור מדי. מרשתי הודתה מיד בכל האישומים ואין ספק שבית המשפט החמיר בעונשה".