גדעון רוטוביין ז"ל, תושב רעננה ומורה למתמטיקה בתיכון חדש בהרצליה בעשר השנים האחרונות, היה מורה אהוב ונערץ על תלמידיו. עד כדי כך, שאחת מתלמידותיו לשעבר, שאביה נפטר, ביקשה ממנו ללוות אותה לחופה. היא עתידה להתחתן בעוד כמה חודשים, אך גדעון כבר לא יספיק ללוותה. הוא נפטר בפתאומיות ביום שלישי השבוע מדום לב והוא בן 62 בלבד.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

"בכל שנות נישואינו, הוא תמיד היה מסור לתלמידיו", אמרה השבוע בדמעות ירדנה רוטוביין, אשתו. "נותרו לי זכרונות של 42 שנות נישואין שבהן היה איש משפחה למופת. לא היו לו שעות עבודה, והתלמידים היו חלק בלתי נפרד מחייו. בשיחותינו המשותפות הוא היה מספר לי כמה חשוב לו לקדם את התלמידים שלו ולעזור להם, במיוחד לתלמידים שקצת יותר קשה להם. הוא עשה הכל מאהבה ולעצמו לא דרש שום דבר".

את ההודעה על מותו של רוטוביין קיבלו התלמידים במהלך חופשת הפסח. "קיבלתי הודעה מבית הספר על מותו והייתי המומה. לא האמנתי", מספרת נטע כהן, תלמידת כיתה י' בתיכון. "הוא היה המחנך שלי והמורה למתמטיקה, ובנוסף הוא היה האבא של השכבה. פנינו אליו בכל נושא. כשקיבלנו את ההודעה נפגשנו כל התלמידים בתיכון ובכינו ביחד. לאחר מכן הגיעו הסעות שהסיעו אותנו מהתיכון להלוויה. הוא יחסר לנו מאוד. אין עוד אנשים כמוהו".

להלוויה הגיעו תלמידים וגם רבים מבוגרי התיכון שהגיעו לחלוק לרוטוביין כבוד אחרון. יעקב נחום, מנהל תיכון חדש, ספד לחברו.

"גדעון היית לי חבר", אמר נחום בהלוויה. "שנים ידענו לעשות פסק זמן באמצע היום, כי ידענו שנישאר עד מאוחר. שתינו קפה, התחלקנו בכריך בגדדי והתמוגגנו בהנאה אמיתית כשנחנו את מנוחת הלוחמים. דיברנו על הכל. על הילדים שלך ושלי, על החלומות של כל אחד מאיתנו, על מה שנעשה 'כשנהיה גדולים' ועל השטויות שאנחנו אוהבים. כל העת חשבנו איך לתת לאחרים.

"לפחות בשיחה האחרונה הצלחתי לשכנע אותך להחליף את הטלפון, עוד צעצוע של גברים. רכשת חדש, אך הספקת להכניס את כל מספרי הטלפון של כל התלמידים, אפילו של הבוגרים, כי אחרי הכל היית בשביל כולם וכולם היו בשבילך".

ליאן חפץ, יועצת שכבת י' בתיכון חדש, סיפרה גם היא על עבודתה עם רוטוביין. "הוא היה אדם מעורר השראה. למדתי ממנו כל יום משהו חדש. למדתי מהדרך שהוא דיבר עם תלמידים ואיך שהוא ידע להגיע לכל אחד. הוא ידע להציב גבולות בצורה שתגרום לצד השני להסכים, היה מחנך ואב וידע לסחוף אחריו כמנהיג".

גדעון רוטוביין הותיר אחריו אישה, שלושה ילדים וארבעה נכדים.

גדעון רוטוביין ז"ל. "אין עוד אנשים כמוהו"