הורי ילדי גן יול"א (יום לימודים ארוך) ברעננה נדרשים לשלם, החל מחודש ינואר הקרוב, תוספת של 80 שקלים לחודש, עבור שיפור המזון אותו מקבלים ילדיהם לארוחת הצהריים. הורים רבים זועמים על החלטת העירייה, ואומרים כי מדובר בסכום גבוה ואין העירייה יכולה להעלות את הסכום על דעת עצמה.

ביום חמישי האחרון שלחה מנהלת מחלקת גני הילדים ברעננה, חניתה דרור, מכתב לכל הורי הילדים. במכתב בישרה דרור כי העירייה עתידה להחליף את תפריט התזונה לארוחת הצהריים, ולפיכך יידרשו ההורים לשלם 80 שקלים נוספים בכל חודש החל מחודש ינואר הקרוב.

"החלטנו להוריד מתפריט הצהריים את המזון המעובד ולעבור למנות בשריות", נכתב במכתב. חשוב להבין, שמדובר בעלייה של כמעט 900 שקלים לשנה עבור כל ילד, מה שהופך לנטל משמעותי בעיקר אצל משפחות שלהן יותר מילד אחד בגן יול"א.

כמו כן מתקוממים ההורים ואומרים כי יוקר המחיה בעיר עלה לאחרונה גם בשל התייקרות הארנונה וכעת נגזר עליהם לשלם יותר גם בגני הילדים. בעקבות הגזירה החדשה כאמור, הוחלט השבוע על הקמת ועד גני ילדים, גוף שלא היה קיים בעיר. במסגרת זו פנו מספר הורים לעירייה והתלוננו על גביית המחיר החדש.

"העלינו מספר שאלות בפני משרד החינוך", אומרת לבנת כהן, נציגה מטעם ההורים. "ההורים צריכים להיות שותפים מלאים בבחירת הספק של האוכל בגנים. יש לנו ישיבה בשבוע הבא עם נציגי העירייה בה יישאלו הרבה שאלות, כמו למשל בעניין העובדה, שבחוזר מנכ"ל כתוב במפורש שאין לספק לילדים אוכל מעובד", היא אומרת.

"אז לא מספיק שעד עכשיו נתנו לילדינו אוכל מעובד, עכשיו גם רוצים לגבות מאיתנו סכום נוסף של 80 שקלים לחודש כדי לקבל אוכל שבעצם מגיע לנו".

הורים רבים שאינם מסוגלים לשלם את התוספת מבקשים להשאיר את סוג המזון כפי שהיה עד עכשיו ובלבד שלא להעלות את הסכום החודשי. "זה קשה מאוד, יש אימהות שיש להן תאומים ויש משפחות מרובות ילדים, לא יכולים להנחית את זה עלינו בכזאת הפתעה. זה סכום גדול. מה גם שזה לא בטוח שזה שווה את זה. הילדים מרוצים מהאוכל הקיים, לא ייתכן שיקבלו החלטות כאלה מבלי להתייעץ איתנו", אמרה אם נוספת.

למרות זעם ההורים, בעירייה אומרים השבוע כי השינוי נובע דווקא מפניות הורים לשפר את איכות ארוחות הצהריים המוגשות בגן. "המכרז לאספקת ארוחות צהריים לגני יול"א הסתיים החודש ועם סיומו, פרסמה העירייה מכרז חדש, כחוק", נמסר מהעירייה. "העירייה מצאה לנכון לשפר את איכות המזון המוגש לילדי הגנים. יש להדגיש, כי העלאת הסכום נעשית בהתאם לכתב ההתחייבות לגן ילדים במסגרת יול"א, עליו חותמים ההורים בתחילת השנה ועל פי סעיף 3, לפיו רשאית העירייה לדרוש תוספת לשכר הלימוד במשך שנת הלימודים".