כבר חמש שנים מדברים בעיריית רעננה על שיפוץ בית הספר היסודי בעיר "ברטוב". התיישנות המקום והליקויים ניכרים מכל חלון, דלת וקיר במקום. גם בתיכון "אוסטרובסקי" בעיר המצב לא טוב. שנים זעקו שם ההורים לשיפוץ וכשזה התחיל חשבו שהמצב נפתר, אבל מהר מאוד נעצרו עבודות השיפוץ.

השבוע נודע להורים כי גם בקיץ הקרוב אין בכוונת העירייה להתחיל שיפוצי קיץ אינטנסיביים בשני בתי הספר. "הילדים שלנו לא בטוחים. לא צריך לחכות לאסון", מחו השבוע.

יו"ר בית ספר "ברטוב" ברעננה, חנה בית הלחמי, סיפרה השבוע כי נערך סיור בבית הספר, בהנחיית ראש העיר ויחד עם נציגי אגף התחזוקה על מנת לעמוד על מצב הבניין. "כמות המפגעים הבטיחותיים עצומה בבית הספר", סיפרה בית הלחמי, "מדובר בקירות, תקרות, חלונות, דלתות ושירותי האגף. לא ניתן להסתפק שוב בתיקונים בלבד. הילדים אינם בטוחים, העירייה מודעת לנושא וכבר חמש שנים אנחנו מקבלים הבטחות לשיפוץ כללי. אני מקווה שנמצא יחד את הדרך לאשר בהקדם את העבודות".

המצב בבית ספר "ברטוב" רעוע עד כדי כך שבקירות ובתקרת בית הספר תלו בשבוע שעבר רשת על מנת למנוע נפילה של שברי קירות על ראשי התלמידים. למרות זאת, השיפוץ לא נראה באופק.

גם בתיכון "אוסטרובסקי" בעיר, קיבלו את החלטת העירייה בתמיהה. בתיכון אין מבנה אחד מקורה בו יכולים התלמידים לבלות את זמן ההפסקות בימי החורף. מעבר לכך, כבר שנים מחכים בבית הספר לבניית אודיטוריום. ההורים פנו לעירייה בעבר בנושא והשיפוץ אכן החל, אך כאמור לא הסתיים וכפי שזה נראה, לא צפוי להסתיים בקרוב.

"זה נושא חמור מאוד", אמרה השבוע יו"ר ועד ההורים בתיכון רחלי זמן, "השיפוצים הללו הכרחיים במיוחד עבור תיכון אוסטרובסקי שאין בו מבנה שיכול להכיל את כל התלמידים להרצאות. בחורף אין לתלמידים איפה להיות בזמן שיורד גשם והם נאלצים להצטופף במסדרונות. החלטת העירייה לבטל את שיפוצי הקיץ מצערת. אנחנו מחכים להסברים ופתרון בהקדם".

מעיריית רעננה נמסר: "תקציב השיפוצים לשנת 2011 יאושר כחלק מאישור התקציב לשנה הבאה".