למה לשלם אלפי שקלים עבור אולם אירועים, אם אפשר לחגוג במוזיאון העירוני ברעננה? במחיר סמלי של כמה מאות שקלים, יש מי שיכול לחגוג את יום הולדתו במבנה עירוני, חבר מועצה למשל.

אבל לפני שאתם מתלהבים וממהרים להזמין מקום, כדאי שתדעו שבעירייה מדגישים, כי "העירייה לא משכירה מבנים לאירועים פרטיים ואם כן, האירוע צריך לתאום את אופי המקום".

חבר המועצה דן ברוך הופתע במוצאי שבת האחרון לגלות, כשניכנס לארכיון העירוני, המשמש גם כמוזיאון המציג את שלבי התפתחותה של המושבה לעיר, כי במקום נערכת מסיבת הפתעה לכבוד יום הולדתו ה-70.

"מנהלת המוזיאון אמרה לי שמתקיים אירוע במוזיאון לכבוד סופרת והזמינה אותי לשאת דברי ברכה", סיפר ברוך השבוע.
"הכנתי את עצמי לבוא ולברך את הסופרת".

"אפילו הכנתי סלט כפי שביקשו ממני להביא. פתאום הגעתי וצרחו לי 'יומולדת שמח'. הייתי בשוק. הזמינו את התלמידים שלי, חברי מועצה ואנשים שהלכו איתי כל הדרך".

יום ההולדת שהתקיים לכבוד ברוך היה מוצלח, אך מעורר תהייה מדוע עיריית רעננה הטוענת כי אין היא נוהגת להשכיר את המבנים העירוניים שברשותה לצורך אירועים פרטיים, חרגה ממנהגה.

מבדיקה עולה, כי המבנה הושכר למארגני יום ההולדת של ברוך בסכום סמלי של 400 שקלים. "זה בושה וחרפה שהעלו את הנושא הזה בכלל", אמר השבוע ברוך.

"אשתי הזמינה את האולם ב-400 שקל, בדיוק כמו כל אדם אחר שהיה בוחר לעשות שם אירוע. אני מתבייש, אשתי שילמה כמו כולם. אני יו"ר המוזיאון במשך שנים, לא ביקשתי הנחה ולא כלום".

במסיבת יום ההולדת נכחו עשרות אנשים. חלקם הופתעו מהבחירה לערוך את מסיבת יום ההולדת דווקא במבנה עירוני, אחרים אמרו כי המקום נבחר דווקא בגלל החיבור המיוחד של ברוך למקום.

"האם כל תושב יכול לחגוג את יום הולדתו בארכיון העירוני?", תהה השבוע גורם בעירייה. "לא זכור לי שהיו מקרים נוספים כאלו. אנחנו מקיימים אירועים פרטיים במקרים שבכירים עוזבים או פורשים מתפקידם בעירייה, אבל לא ימי הולדת".

בדיקת "ידיעות השרון" השבוע עם העיריות כפר סבא והוד השרון העלתה, כי עיריות אלו לא נוהגות כלל להשכיר את מבניהן לצורכי אירועים פרטיים.

מעיריית רעננה נמסר: "ארכיון העיר רעננה לעתים משכיר את המבנה לקיום אירועים פרטיים, המכבדים ותואמים את אופי המקום".

"במקרה המדובר, שילם חבר מועצת העיר עבור שכירת המבנה, כנהוג וכמקובל במקרים אלה. ככלל, אין העירייה משכירה מבני ציבור לאירועים פרטיים".