עשרות תושבים מרעננה הופתעו לגלות השבוע, כי זרם המים בביתם נותק בשל חוב שלהם לתאגיד המים. בין התושבים קשישים או משפחות מצוקה שבגלל חוב של מאות שקלים, נותקו מן הזרם. גורמים בעירייה הסבירו, כי מדובר בקבלן חדש שנכנס לתאגיד המים והחליט לנתק את כל בעלי החוב. חבר מועצת העיר, אילן כהן, זעם על ההחלטה לפגוע כך בתושבים ופנה לראש העירייה, נחום חופרי, להחזיר את המים לתושבים.

"כל השנים לא היו דברים כאלה ברעננה. זה שבר אותי מנטאלית", סיפר השבוע י', אב לארבעה ילדים שזרם המים בביתו נותק ליום שלם. י' פוטר לפני כמה חודשים מעבודתו, ובשל כך ביקש מתאגיד המים לנסות להסדיר את התשלומים. "למרות הפניות שלי נתקלתי בקיר אטום", הוא אומר. "במקום להקשיב ולנסות לפתור את הבעיה, הם איימו עליי בניתוק. מי שמע דבר כזה?" י' הופתע לגלות שהאיום מומש.

"הילדים הגיעו הביתה, התקשרו אליי ואמרו לי שאין מים בברז. יש לי ארבעה ילדים מגיל 5 עד 16, הם לא הבינו מה קרה. התקשרתי לתאגיד וביקשתי שיחזירו לי את המים, הם ביקשו שאשלם את כל חובי עד עשר בבוקר למחרת. הסברתי שאני מובטל, שינסו לבוא לקראתי. איך אפשר להשאיר ילדים בלי מים?".

חבר המועצה אילן כהן, החל לסייע ל-י' ולשאר התושבים שנותקו מהמים. לדברי כהן, התאגיד שכר קבלן מיוחד שתפקידו לנתק את שעוני המים של תושבים המפגרים בתשלומי המס. כהן פנה השבוע במכתב לראש העירייה, נחום חופרי, בבקשה להפסיק את ניתוק המים מהתושבים.

"תאגיד מי רעננה החליט באופן גורף לנתק את שעון המים של עשרות אזרחים תמימים שרובם קשישים קשי יום בשל אי תשלום", נכתב במכתב. "מדובר בצעד שרירותי שמקשה על אותן משפחות קשות יום לנהל אורח חיים נורמלי. אבקש להפסיק ולחדול מתופעה זו, שכן מדובר בצעד חריג וחסר אחריות". גורמים נוספים בעירייה אמרו כי מעולם לא היו ניתוקי מים יזומים לבעלי חוב בעיר.

מתאגיד מי רעננה נמסר: "מדובר בתושב שיש לו חוב מצטבר וכן חובות מצטברים של תשלומי ארנונה לעירייה. מחלקת האכיפה ביצעה ניתוק מים בביתו לאחר שנשלחו שתי התרעות לפני ניתוק. בנושא ניתוקי המים בעיר, נדגיש כי מחלקת האכיפה של העירייה מבצעת את הגבייה עבור התאגיד בדיוק באותו האופן בו אכפה העירייה את תשלומי המים בעבר. ניתוק מתבצע רק לאחר ביצוע כל ההתרעות הנדרשות. בנוסף, הקימו העירייה והתאגיד ועדה מיוחדת, שדנה בפריסת תשלומים לתושבים המוכרים לאגף הרווחה. הניתוקים מתבצעים באופן מקצועי ובמלוא הרגישות לצרכי התושבים".