לא ייאמן: כבר שלוש שנים נלחמים דיירי בניין ברחוב הר סיני 8 ברעננה אחד בשני. מה שהתחיל כוויכוח על בניית מעלית, המשיך למעשי ונדליזם ואלימות, תלונות במשטרה וערעורים עד לבית המשפט העליון. כל אחד מהצדדים כבר חסר אונים ופתרון אין באופק.

תחילת הפרשה כשהגישו דיירי הבניין בפעם הראשונה בקשה לוועדת המשנה לתכנון ובנייה ברעננה לבניית מעלית. מדובר בבניין ובו 16 דיירים, מתוכם 13 דיירים הסכימו להקמת המעלית. יצוין כי בבניין מתגוררים דיירים מבוגרים שמשוועים לסיוע מעלית בחיי היום יום.

בקשתם אושרה בחודש מרס 2008, אך עד עצם היום הזה לא יכולים להשתמש השכנים בנחת במעלית. הסיבה: התנגדותו של אחד השכנים, שטוען שהמעלית לא נבנתה על פי החוק, וערער בנושא לבית המשפט העליון.

בינתיים, סובלים השכנים מבעיות שונות. "המעלית מתקלקלת כל כמה ימים", אומרת עורכת הדין המייצגת את דיירי הבית, חיה לזר נוטקין. "הדיירים הגיעו למצב שהם נאלצו להציב מצלמות בבניין בגלל החשדות שלהם שמישהו מחבל בה. הם הגישו כבר חמש תלונות למשטרה על חבלה במזיד. אבל המשטרה
אומרת שעד שלא נביא הוכחות לא יקרה דבר".

מנגד, עורכת דינו של השכן המתנגד, לילך אקרמן, טוענת שגם השכן עצמו סובל מהתנכלויות. "מרשי הגיש תלונות במשטרה בשל מספר פעמים בהן נוקבו גלגלי האופנוע עליו הוא נוסע, על ידי מסמר שהוכנס לגלגל, איומים, הטרדה, וכיוצ"ב", אומרת אקרמן.

"מרשי פועל על פי חוק ובשל כך הגיש תביעותיו לבתי המשפט. לצערו, במקום להבין כי פעולותיו נובעות מתוך חרדה לביטחון הבניין ובאי ביתו, פועלים שכניו באובססיביות כנגדו, בעודם מנסים לפגוע בשמו הטוב ולהעליל עליו עלילות שווא".

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה רעננה כתבה לאחרונה לבית המשפט לעניינים מינהלתיים את תשובתה בנושא הנידון. בהחלטה נכתב, כי "מדובר בעותר שמתנגד נחרצות להקמת מעלית בבית בו הוא מתגורר, כשמצוקת העדר המעלית אינה נוגעת לו, ואשר שם נר לרגליו מטרה אחת - למנוע את הקמתה של המעלית".

עוד נכתב בתגובתם, כי בדיון האחרון עם דיירי הבית המשותף הזדעזעו חברי הוועדה לשמע "מצבם העגום והבלתי נסבל" של הדיירים. לדברי עו"ד נוטקין, משפחות שהתגוררו בבניין כבר עזבו ומכרו את דירותיהם, בין היתר בגלל הסכסוך. "לבניין הזה יצא שם רע, כל רעננה מדברת עליו", היא אומרת.

עם זאת, ממשיך וטוען השכן כי מעלילים עליו עלילות שווא. "המעלית לא נבנתה בהתאם לחוק", אומר הדייר. "כל השקרים הם חלק מהעלילה, ולפני כל דיון שיש לנו בנושא, הדיירים מחליטים שאני מחבל בבניין".