אלימות קשה במוסד חינוכי ברעננה. ויכוח בין תלמידים בני 13 התפתח לדקירות והסתיים עם שני תלמידים פצועים בבית חולים ותלמיד במעצר. אחרי חמישה ימים מאחורי סורג ובריח שוחרר הנער החשוד בדקירה למעצר בית.

הנערים הפצועים עדיין בהלם ומתקשים לדבר על הטראומה שחוו. "בבית החולים פחדתי שאם אירדם ולא אשים לב, אז הוא יבוא וימשיך לחתוך אותי", סיפר אחד הנערים לאביו.

המקרה אירע ביום חמישי האחרון אחר הצהריים. במשטרה התקבלה קריאה מעוברי אורח על נער התוקף שני נערים מחוץ לשער בית הספר באמצעות סכין. כוחות המשטרה ומד"א שהגיעו למקום מצאו שני נערים כבני 13 כשהם מדממים וחתוכים.

הנערים, אחד מהם פצוע באורח בינוני והשני קל, פונו מיד לטיפול בבית החולים "מאיר" בכפר סבא וכוחות המשטרה פתחו בסריקות והצליחו לאתר את החשוד בדקירה.

"אשתי הגיעה לאסוף את הבן שלנו ועוד בזמן שעצרה ברמזור היא ראתה אמבולנס נוסע במהירות לאותו כיוון", סיפר אביו של הנער שנפצע באורח בינוני, "היא התקשרה לבן והוא לא ענה ופתאום ראתה המולה גדולה".

"היא יצאה מהרכב וראתה את הבן שלנו שוכב על המדרכה כשהוא מתבוסס בדמו וחתך גדול בגרונו. היא סיפרה שהגרון שלו היה נראה חתוך לשניים. באמבולנס הוא שאל אם הוא הולך למות".

"הוא שחט לי את הילד"
"על פי החשד, הנער החשוד בדקירה ארב לשני הנערים האחרים בעקבות סכסוך שפרץ ביניהם", אמר ראש משרד החקירות במשטרת כפר סבא עו"ד פקד רפי וקנין. "החשוד נעצר על ידי המשטרה ובינתיים אינו משתף פעולה בחקירה".

"יום קודם לכן, קיבלנו טלפון מבית הספר בו הודיעו לנו כי רוצים לפנות את הבן שלנו לבית חולים", סיפר האב שבנו נפצע בינוני. "כששאלנו מה קרה אמרו לנו שמישהו זרק עליו כיסא ופגע לו בלסת".

"שוחחתי עם הבן שלי והוא סיפר שתוך כדי משחק אחד הנערים החל להרביץ לו, בניסיון להוכיח כי הוא חזק יותר. למחרת בבוקר מנהל בית הספר ערך בירור בין השניים ולאחר שהתברר כי אכן הנער השני
אשם בתקיפה, הוחלט להוציאו מבית הספר".

"בסוף היום, כשבני יצא מבית הספר, הוא חיכה לו ליד השער, קפץ עליו וממש שחט לי את הילד. הוא חתך את הבן שלי בצוואר, מאזור אוזן ימין ועד הגרוגרת".

"בזמן שהבן שלי ניסה לעצור את הדימום והחזיק בשתי ידיו את הצוואר הוא הוסיף לתקוף אותו וגרם לו חתכים בכתפיים ולאחר מכן בגב ובחלקה האחורי של הקרקפת. אחד החברים של בני ניסה לעזור לו, ואז הנער החשוד בדקירה תקף גם אותו".

האב ציין כי הפציעה של בנו הצריכה 29 תפרים. במשטרה אומרים כי האירוע היה עלול להסתיים חלילה באסון. "הסכין פספסה במספר מילימטרים איברים חיוניים והאירוע יכול היה להיגמר בצורה חמורה ביותר", הוסיף ראש מחלק הנוער במשטרת כפר סבא מפקח יוני פינקלשטיין.

הנער, שעדיין שוקל אם לחזור לבית הספר, סיפר לאביו כי ניסה לעצור את התוקף, אך לא הצליח. "לא יכולתי לעשות כלום", הוא מספר כשהוא עדיין מנסה להתאושש מהטראומה אותה חווה.

"תפסתי לו את הסכין והוא חתך אותי ביד. אחר כך הוא חתך לי את הצוואר ולא יכולתי לעצור את הדם. סובבתי את הגב והוא המשיך לחתוך אותי".

"לטפל בבעיה מהשורש"
האווירה בבית הספר השבוע הייתה קשה. אירוע האלימות החמור הפך לשיחת היום. תלמידים אחדים זומנו לשיחות בהנהלת בית הספר ובמקביל, התקיימו שיחות לתלמידים מפי יועצים ופסיכולוגים.

חבריהם של הנערים שנדקרו סיפרו על המראות המזעזעים. "זה היה ממש מפחיד. כשראינו אותו מוציא את הסכין לא ידענו מה לעשות, פשוט לא האמנו שזה קורה בכלל", אמר אחד הילדים, "לא האמנו שזה יגיע לרמות כאלה. כשראינו אותם מדממים פחדנו וקפאנו במקום".

אמו של הנער השני שהגיע לעזור ונפצע באורח קל, אף הוא מאזור השרון, סיפרה על השבוע הקשה שעובר על כל משפחתה בעקבות תקיפה בנה.

האם הוסיפה, כי למרות המעשה החמור שביצע הנער החשוד בדקירה, היא חושבת שהבעיה אינה אצלו. "צריך לפתור את שורש הבעיה ולהבין כיצד הגיע נער בן 13 למצב בו הוא דוקר וחותך את חבריו ללימודים", הוסיפה.