פיתוח אפליקציות למכשירי האייפון, אייפוד טאצ' ואייפד, הפך להיות "הנושא החם" בעולם ולאחרונה בישראל. חברות מסחריות רבות מתחרות בניהן מי תהיה הראשונה להציג אפליקציות שונות וייחודיות ללקוחותיהן ובעזרתן לתקשר עם הלקוחות בכל רגע ומכל מקום.

במקביל, יזמים פרטיים מחפשים רעיונות לאפליקציות שונות במטרה להעלות אותן ל-App Store ולנסות ולגרוף רווחים ממכירת האפליקציות לבעלי המכשירים הרבים בעולם.

לצורך פיתוח אפליקציות נדרשת מיומנות רבה, מקצועיות וחשיבה עסקית ממוקדת מטרה. כמו כן, לצורך פרסום, שיווק ומיתוג האפליקציות, לאחר השקתן, דרוש ניסיון וידע רב.

במדינת ישראל יש כיום כ-250,000 בעלי אייפונים, כ- 7,000 בעלי אייפדים וכ-50,000 בעלי אייפוד טא'צ אשר תרים אחר חידושי הטכנולוגיה, אפליקציות חדשות ומוצרים ייחודיים ובנוסף מעוניינים להבין את עולם האייפון על כל גווניו והיבטו.

על מנת למלא את החלל שנוצר בעקבות הביקוש הרב מצד הצרכנים והמפתחים יתקיים היום ומחר אירוע ראשון מסוגו בישראל המציג את עולם האייפון מכל נקודות המבט כגון, יזמות , שיווק, מכירה ופיתוח.

האירוע יתקיים במתחם חברת אמדוקס ישראל ברעננה, אשר נרתמה למיזם כחלק מפעילותה לקידום היזמות ולהבאתם המהירה של הטכנולוגיות והרעיונות הנכונים לשוק, ליצירת ערך עבור צרכנים ועסקים בעולם המחובר.
ה- iPhoneCity 2010 הינו אירוע טכנולוגיה בו יוכלו המבקרים ליהנות מהרצאות ופאנלים של מיטב המוחות בתחום, להתרשם ולרכוש מוצרים חדשים, להתוודע לפיתוחי אפליקציות ומשחקים ולקיים נטוורקינג עם חבריהם לתחום.

ההרצאות יכללו נושאים מגוונים בהיבטים רבים כגון: "אפסטור - חלון הזדמנויות ליזמים וחברות", "כניסתו של האייפון לעולם השמע והוידאו", "הגירת משחקי שולחן לאייפון ולאייפד", "(אין) אפליקציה באוויר תוך שבועיים" ועוד.
הפאנלים המרכזיים בנושא השיווק והאסטרטגיה יתקיימו בהנחייתו של דני רופ ובהשתתפות טל גבעולי, מדען ראשי, אמדוקס, ונציגי אתרי האינטרנט המובילים. בנוסף יתקיים פאנל בנושא משחקים. באירוע תתקיים גם הגרלה של אייפד בין המשתתפים ומתנות יוענקו למנצחים במסגרת תחרויות המשחקים.

את האירוע יזם דובי פלינק, מבעלי אתר iPhones.co.il האתר הגדול והמקיף ביותר לבעלי האייפונים בישראל. פלינק ייסד יחד עם שותפיו אלי פרצר ואיתי כינרות לפני כ- 3 שנים, עם הכרזתו של האייפון בארה"ב את קהילת iPhones.co.il. אשר מונה כיום מעל 70,000 משתמשים רשומים וכ- 200,000 יוניקים בחודש ומטרתה לקדם את המודעות ולעודד שימוש במוצרי אפל ואייפון בישראל ולספק תמיכה בכל התחומים הקשורים לעולם האייפון והאייפד.