כבר שנתיים שא' מרעננה נאבק בעירייה לביטול דוח חנייה שניתן לו בגין חנייה בעיר, במקום שבו הציבה העירייה תמרור שאינו חוקי. תחילתה לפני שנתיים, אז הוגשה על ידי עו"ד לילך אקרמן בקשה לאישור תביעה ייצוגית כנגד עיריית רעננה, בשל מתן דוחות חנייה שניתנו עקב תמרור הנושא כיתוב המגביל את החנייה פרט לבעלי תו חנייה אזורי. התביעה הוגשה בטענה, כי הנוסח הרשום בתמרור אינו מעוגן בחוק העזר העירוני ולפיכך, איננו חוקי.

לאחר הגשת התביעה, שינתה העירייה את התמרורים הנושאים כיתוב זה בחלק מהרחובות שבהם הוצבו, למשל רחוב אליעזר יפה ורחוב ז'בוטינסקי, הרחוב שבו קיבל א' דוח חנייה. לאחר דיון בבית המשפט, הודיעה העירייה בחודש פברואר האחרון כי היא חדלה מהגבייה בהתאם לתמרור זה, כי דאגה לשינוי התמרור בעיר וכי היא לא גובה יותר כל קנס שניתן בשל התמרור הנושא כיתוב זה.

אך בפועל שלחה העירייה לא' התראה אחרונה לפני עיקולים בשל דוחות שניתנו בגין התמרור. "לפני שנתיים חניתי ברחוב ז'בוטיסנקי בעיר, שם המדרכות מסומנות בצבע כחול-לבן, אך לא נדרשתי לשלם כי אני תושב העיר", מספר א'. "כמה ימים מאוחר יותר קיבלתי בדואר הודעת קנס בגובה 100 שקלים. זכרתי שקראתי על תביעה ייצוגית נגד עיריית רעננה בנושא החנייה, וכשביררתי לעומק, ראיתי שמדובר על אותו רחוב שבו חניתי".

א' פנה לעו"ד אקרמן, והשניים ראו כי אכן הדוח ניתן לו על אותו סעיף עליו דובר בבית המשפט. "המשכתי לקבל התראות מהעירייה", הוא מספר. "אמרו לי שאני נדרש לשלם את החוב. יכולים לשלוח לי מעקלים כל רגע ומצד שני, אני לא צריך לשלם".

מעיריית רעננה נמסר: "מיום הודעתה של העירייה על הפסקת הגבייה לבית המשפט, חדלה העירייה מהטלות קנסות חדשים בגין עבירות שבוצעו בנוגע לתמרורים השנויים במחלוקת והנחתה את משרד הגבייה לחדול מגביית הקנסות בגין אותם תמרורים. נפלה טעות במקרה אחד בלבד, בעניינו של התושב, ואנו מתנצלים. הדוח בוטל ומכתב בנושא יישלח לתושב".