תושבי רחוב הגפן ברעננה, ותושבי הרחובות הסמוכים הופתעו לראות כי ביום בהיר אחד החליטו בעירייה לגזום את החורשה שהייתה אהובה על כולם. הם פנו לעירייה בבקשה לעצור את הגזם, אך לבסוף נותרו עם גינה נטולת עצים. "זו הייתה ריאה ירוקה שנהרסה", הם אומרים. העירייה מצדה טוענת כי "הייתה סכנה בטיחותית".

הגינה הציבורית ברחוב הגפן שימשה עד כה את כל תושבי הרחובות הסמוכים באזור שכונת קריית גנים. "הם פשוט כרתו את כל עצי הגינה", מספרת תושבת האזור, נסיה רז. "אי אפשר לתאר כמה יפה היה המקום קודם. צמרות העצים היו רחבות, וזו הייתה הגינה הכי יפה ברעננה. אלו עצים שצמחו במשך למעלה מ-20 שנים. לא היינו יושבים שם, כי אין שם ספסלים, אבל אימהות וילדים קטנים היו מגיעים לשחק שם, ובעלי כלבים מטיילים עם כלביהם. זו הייתה ריאה ירוקה יפהפייה באמצע העיר".

רז ובעלה פנו לעירייה ברגע שראו את פקחי העירייה מתחילים לגזום את העצים. "אין לנו ספק שצריך לגזום את העצים, אבל מה שעשו בחורשה זו ממש כריתה", אומרת רז. "עוד בזמן הגזם בעלי התעצבן, צילם תמונות ושלח אותן לראש העירייה, נחום חופרי. חזרו אלינו ואמרו שמטפלים בנושא, אך אחרי יומיים הגזם נמשך. פנינו בשנית, ודיבר איתי בחור מהעירייה, שהסביר שבגלל שנפל ענף, החליטו לגזום את העצים.

"כלומר העצים לא חולים או משהו כזה, ואין פה פגיעה בשכנים. אמרתי לו שלא מדובר בגזם, אלא בכריתה, והוא אמר בתגובה שמפקחים על התהליך. אני כל יום עוברת שם מאז הגזם, מסתכלת על העצים הקטועים, ולא מבינה מדוע זה נעשה. במקום לגזום ענפים כרתו חורשה שלמה".

מעיריית רעננה נמסר: "הגינה הציבורית ברחוב הגפן כוללת כ-15 עצי נוי. בעקבות מקרים של נפילת ענפי עצים בגינה המדוברת אשר גרמו לסכנה בטיחותית, הוחלט לבצע גיזום במקום על ידי מומחה, מטעמי בטיחות ודאגה לשלום הציבור".