אוהבים וגאים. כל מי שעבר סמוך לפארק רעננה ביום שני האחרון, לא יכול היה שלא להבחין בדגלי הגאווה שהתנוססו בכל עבר. אך מי שהתקרב גילה שלא מדובר באירוע רגיל של הקהילה הגאה, אלא דווקא ביום כיף שאורגן על ידי עמותת הנוער הגאה "איגי" ועל ידי עיריית רעננה, למען ילדי העובדים הזרים בישראל.

את החיבור הלא שיגרתי הזה בין האוכלוסיות עשה כפיר משעל, בן 20 מפתח תקווה, שפנה לארגונים וחיבר אותם זה לזה. "המשותף לקהילה הגאה ולעובדים הזרים בישראל הוא, ששתי האוכלוסיות נאבקות להקמת משפחה פה בארץ", הוא הסביר השבוע.

משעל, שחלומו היה לארגן יום כיף, במקום הקייטנה שאין לילדי העובדים הזרים, פנה לארגון "איגי" והציע להם לחבור אליהם. החיבור בין "איגי" לבין ילדי העובדים הזרים, מתברר, הוא אף עמוק יותר. משעל הוסיף, כי מדובר בשתי קהילות דומות, דווקא בגלל השונות שלהן. "אלו שתי קהילות של מיעוט בישראל,
שמאבקיהן מהווים מבחן לזכויות האדם בארץ".

שלושה אוטובוסים עמוסים בילדים, בגילאי 4 עד 9, וכמה מהוריהם הגיעו לפארק, כולם נרגשים ושמחים ליום הכיף שמצפה להם. מטרת המארגנים, הייתה דווקא להוציאם מהעיר תל אביב, בה מרביתם חיים, ולקחת אותם למקום קצת שונה.

עיריית רעננה נרתמה למהלך, והקצתה שטח נרחב ממדשאות הפארק. האוטובוסים נתרמו על ידי תורמת אנונימית, ואת יתר הציוד, המזון והאספקה, ארגנה תנועת "איגי".
כל מתחם האירוע היה מלא במשחקים שונים. מתנדבים של "איגי", וכן מתנדבים רבים שהגיעו מתנועת הנוער "מחנות העולים", שיחקו עם הילדים. בקבוקים שנאספו הפכו למשחק באולינג אטרקטיבי, ומקל של מטאטא למשחק ה"לימבו".

אבל לא כולם שמחו לשמוע על יום הכיף. בישיבת מועצת העיר שנערכה ביום רביעי שעבר, סיפר חבר המועצה, שי אבן, על האירוע. בתשובה ענה לו סגן ראש העירייה מטעם המפלגה הדתית, אריה פרידמן, כי בתגובה לאירוע, הם יארגנו אירוע דומה לקבוצות חרדים. השבוע אמר פרידמן ל"ידיעות השרון" כי הערתו לא הובנה נכון.

"אין לי דבר כנגד ילדי העובדים הזרים", אמר פרידמן. "מה שמקומם זה הניצול הציני של המצוקה שלהם על ידי ארגונים שכל כוונתם לקמפיין את מטרתם".