תושבי שכונת לב הפארק ברעננה הופתעו בשבוע שעבר לגלות, בכביש המוביל לביתם, שוטרים צבאיים שחוסמים את הגישה. "אי אפשר לעבור מכאן", זרקו החיילים לעבר התושבים, וחסמו את הכביש לגמרי בגופם. התושבים ההמומים לא ידעו מה לעשות, אך לאחר כמה דקות של ויכוחי סרק, הבינו שמיותר לריב, ופשוט הסתובבו ונסעו משם.

באותו ערב התאספו כ- 2,000 חיילים בדרגות שונות מצה"ל באמפי פארק ברעננה. מדובר בכמות עצומה של משתתפים, אך עם זאת, תושבי השכונה הסמוכה, לב הפארק, כלל לא יודעו בדבר האירוע. אלא שמעבר לרעש ולהמולה מסביב, נדהמו התושבים לגלות כי שוטרים צבאיים אומרים להם
מה לעשות, או יותר נכון, מה לא לעשות.

"רצינו להיכנס בכביש דרך הפארק, לכיוון ביתנו ברחוב הסייפן", סיפרה תושבת השכונה, איטה אפרת. "פתאום עמדו שם שוטרות צבאיות שלא נתנו לנו לעבור. ניסינו לברר איתן מה פשר הדבר, כי הכביש היה פנוי לגמרי. הקיפו אותנו שוטרים צבאיים שצעקו עלינו לזוז".

אפרת סיפרה כי במשך זמן ממושך לא איפשרו החיילים לעבור מעבר לכביש. "לא ברור לי מה פתאום שוטרים צבאיים עומדים ואומרים לאזרחים מה לעשות", היא אומרת. "מעבר לכך, אם רצו לחסום את הכביש, היו יכולים להודיע לנו על כך קודם. הם הפכו פשוט את כל האזור לשטח צבאי סגור. חיכינו שם ובסוף הסתובבנו והלכנו".

בעירייה אמרו השבוע כי מדובר באירוע פרטי לחלוטין, אם כי מחלקת הביטחון העירונית תדרכה את השוטרים הצבאיים בהכוונת התנועה.

התושבים ציינו, כי זו לא הפעם הראשונה שהשכונה נחסמת בצורה כזו. "אנחנו סובלים רבות מהאירועים בפארק, והתלונות הללו בכלל לא חדשות לי", אמרה יו"ר ועד השכונה, תמי פלד חיון.

"תמיד פונים אליי תושבים בטענה שסוגרים לנו את הרחוב בגלל אירועי האמפי פארק. צריך למצוא לזה פתרון. מעבר לכך, באירועים המתקיימים בשטחי רעננה כדאי שהמאבטחים יהיו מאבטחי העיר. המפגש הלא נעים של תושבי השכונה עם המשטרה הצבאית הגדיש את הסאה".

מדובר צה"ל נמסר: "באמפי פארק התקיימה עצרת בה השתתפו מאות חיילים. בסוף האירוע, על מנת לאפשר עלייה בטוחה של החיילים לאוטובוסים, חסמה המשטרה הצבאית את קטע הכביש המדובר לפרק זמן קצר".

"העצרת, וחסימת התנועה, תואמו ואושרו מראש עם עיריית רעננה והמשטרה, וכך גם הוסבר לאזרחים ששאלו לפשר סגירת הכביש".

מעיריית רעננה נמסר: "האמפי פארק הושכר לאירוע לכוחות הביטחון. האירוע התנהל בהתאם לאישור הניתן ממשטרת ישראל. אם היו אירועים חריגים, נשמח לבדוק ולטפל".