מדוע שכרה עיריית רעננה חנות ברחוב אחוזה במשך חצי שנה? אם תשאלו את העירייה, יגידו לכם שהחנות נועדה עבור תאגיד המים, אך בדיקה ועדויות של עוברים ושבים העלו כי החנות ריקה לחלוטין כבר כמה חודשים.

תחילת הפרשה היא בסוף שנת 2009, אז החל לפעול בעיר תאגיד המים והביוב שנקרא "מי רעננה בע"מ". התאגיד, שהוקם על פי החלטת מדינת ישראל ובהתאם לחוק תאגידי מים וביוב, הינו בבעלות מלאה של עיריית רעננה, ואחראי לכל אספקת המים ושירותי הביוב בעיר רעננה.

בשל הקמתו שעלולה ליצור בלבול בקרב תושבי רעננה, הוחלט לשכור מבנה נוסף שיכול לשמש את קבלת הקהל, שנעשית כיום במקום קטן, ברחוב השוק. לפיכך הוחלט לשכור את החנות המדוברת, ברחוב אחוזה סמוך לרחוב רמב"ם. אלא שעל פי עדויות תושבים, המבנה עומד ריק וללא שום פעילות, למרות שהעירייה משלמת חודש בחודשו את השכירות.

בעירייה הודו, כי החנות הושכרה לצורכי החורף כדי שיהיה לתושבים עוד מקום להמתין בו, אלא שהחורף כבר מזמן מאחורינו ולא ברור מדוע מבזבזת העירייה כספים מיותרים עבור השכירות.

"החנות נמצאת במרחק מסוים, ואין שום היגיון שתושבים יחכו שם לתורם בקבלת הקהל בתאגיד", אמר תושב האזור.
"כסף ציבורי הוא כסף שקל להוציא אותו, אין חשיבה ותהליכי קבלת ההחלטות לקויים וכך זה נראה", אמרה חברת המועצה, מלי פולישוק-בלוך. "מבזבזים כספי ציבור, ודין פרוטה כדין מאה".

מעיריית רעננה נמסר: "תאגיד מי רעננה שכר את החנות המדוברת בחודש ינואר השנה. בחודש זה רבים מתושבי העיר החלו לפקוד את מדור צרכנות המים כדי לעדכן את מספר הנפשות בבתיהם, כמתחייב מכללי המים החדשים שקבעה רשות המים. מאחר שמדור צרכנות מים ממוקם בחדר אחד וקטן וכדי לתת מענה פיזי שיוכל לקלוט ולטפל בפונים הרבים, החליט התאגיד לשכור מבנה סמוך ששימש כמקום המתנה בתור בחודשי החורף הגשומים. החוזה שנחתם עם החנות מסתיים בסוף חודש יולי ולא יחודש מאחר שאין צורך בהמשך אחזקת המקום".