יום שלישי, 08:50 בבוקר. הטלפון בבית אחת מאחיותיה של אהובה אלפרון, אלמנתו של יעקב אלפרון ז"ל ותושבת רעננה, מצלצל. על הקו נמצאת אהובה שמבקשת מאחותה להגיע בדחיפות לביתה משום שהיא חשה ברע.

בני המשפחה, שידעו שיום קודם לכן נעצר בנה דרור בחשד כי היה מעורב בפרשה של סחיטה ואיומים על בעלי עסקים בכפר סבא, ממהרים להגיע לבית המשפחה שם הם מוצאים את אהובה, כשהיא בהכרה, אך מבולבלת ובעיקר מותשת.

אמבולנס שהוזעק למקום פינה אותה לבית החולים 'מאיר' בכפר סבא בחשד לנטילת מנת יתר של כדורי הרגעה. כזכור, לפני כשנה וחצי נרצח בעלה של אהובה, יעקב אלפרון,
בפיצוץ מטען חבלה שהוצמד למכוניתו.

אהובה, שנותרה לטפל בשבעת ילדיה סיפרה לאחר הרצח על הקשיים שהיא חווה, אך לטענת בני המשפחה, מאז הרצח הקשיים גברו וזאת עקב הטרדה בלתי פוסקת, לטענתם, מצד המשטרה.

"חשבנו שאחרי הרצח של יעקב יירדו מבני המשפחה ויעזבו אותם לחיות את חייהם, אבל זה נהיה יותר גרוע", סיפר אחד מקרובי המשפחה השבוע, "אין שבוע שהשם לא עולה בתקשורת".

"לא שאני מאשים את כלי התקשורת במה שקרה ליעקב או במצבה של אהובה, אבל אין ספק שחשיפת היתר בתקשורת שנובעת מפעילות יתר של המשטרה והטרדות מצידה היא גורם בלתי נפרד ממה שקרה".

שוב במעצר
רק בסוף השבוע האחרון נעצר בנה הבכור של אלפרון, דרור, פעמיים. פעם אחת בחשד שנסע על אופנועו תוך שהוא מסכן עוברים ושבים, אך הוא שוחרר.

פעם אחרת הוא נעצר בחשד למעורבות לפרשת סחיטה ואיומים באזור כפר סבא. בית המשפט החליט להאריך את מעצרו בשבוע ימים.

בני משפחתה של אלפרון מספרים, כי ביום שני הגיעו השוטרים לבית המשפחה כדי לערוך חיפוש, במהלכו הפכו, לטענתם, את הבית, וחקרו את אהובה במשך שעות ארוכות.

"אין מקום שהם לא חיפשו בו", סיפרה קרובת משפחה, "בנוסף, הם חקרו את אהובה במשך זמן ארוך. עד 22:00 בלילה היינו אצלה ועזרנו לה לנקות ולסדר את כל הבלגן אבל למחרת בבוקר הם שוב הגיעו והפכו את כל הבית".

בני המשפחה, שהוציאו בעקבות מצבה של אלפרון, הודעה מסודרת לתקשורת, טוענים כי גם ביום שלישי זומנה אהובה לחקירה ואחרי החיפוש הנוסף בביתה היא פשוט התמוטטה.

"כל בן אדם נורמלי היה מתמוטט כבר מזמן אם היו נטפלים אליו ככה בלי הפסקה", הם טוענים. "זה שהיא החזיקה מעמד עד עכשיו, וגם טיפלה בילדים והתמודדה עם מותו של יעקב, רק מראה כמה היא חזקה".

בהודעה לתקשורת האשימו בני המשפחה את משטרת ישראל. "עקב הטרדות בלתי פוסקות ומכוונות מצד המשטרה, נגרמה לאהובה התמוטטות עצבים. אנו מקווים שבמשטרה ייתנו למשפחה לחזור למסלול החיים הרגיל".

מדובר משטרת ישראל נמסר: "כלל פעולות המשטרה מתבצעות על פי החוק ובמסגרת מאבקה הבלתי מתפשר בפשיעה החמורה והמאורגנת".