מה שנכון לתל אביב והרצליה, לא בהכרח נכון לרעננה: קובי שד"ר, תושב הרצליה, רק רצה לחגוג את חתונת הבן שלו באירוע שבת חתן מסורתי במסעדת 'גם קפה' ברעננה. אבל השמחה הפכה במהרה לזעם כשלאחר החגיגה, גילו האורחים שלמרות שמדובר ביום מנוחה, הפקחים של עיריית רעננה עובדים שעות נוספות.

לדברי שד"ר, כל 43 האורחים שהגיעו בלמעלה מעשר מכוניות, הופתעו למראה דוח החנייה על השמשה הקדמית. "הרגשנו כאילו ארבו לנו", אמר שד"ר.

זה היה ביום שבת לפני שבועיים, אז החליטו משפחת שד"ר, שחציה מהרצליה וחציה מתל אביב, לחגוג את שבת החתן ברעננה. "הבן שלי התחתן ביום חמישי שלפני כן, ועשינו לו שבת חתן ב'גם קפה'", סיפר שד"ר. "הזמנו מקום מראש, ובאו המון אורחים. שמחנו וחגגנו, אבל אחרי האירוע יצאו כולם וגילו דוחות על המכוניות שלהם. פגשנו בפקח והופתענו לגלות שהעירייה מעסיקה עובדים יהודיים בשבת. הפקח אמר לנו שככה זה, והלך".

בשבוע שעבר החליט שד"ר לפנות לראש העירייה, נחום חופרי, בניסיון לברר מדוע ניתנים דוחות חנייה ביום שבת. חופרי ענה לו שזה נעשה על פי חוק, ושאין לו כוונה לבטל את הדוחות שניתנו.

"אני גר בהרצליה, ואני יודע מה זו חניית כחול-לבן", אומר שד"ר. "אבל אני לא מכיר עוד עיר שנותנים בה דוחות בשבת, ובכלל, אסור להעסיק עובדים בשבת. אפילו בתל אביב, שבה מסתובבים המון פקחים ועומדים על המשמר, לא נותנים דוחות בשבת. זה קילקל לי את כל האירוע, והחלטתי לשלוח גם מייל למשרד הפנים. אני לא מאמין בכלל שעירייה עושה דבר כזה".

שד"ר אומר, כי כל אורחיו טענו כי הם מעולם לא נתקלו בעיר שנותנת דוחות חנייה בשבת. "לא הוזהרתי על ידי בעל המקום, ובכלל לא ידענו שצריכים להשתמש בתווי חנייה ביום שבת. למרביתנו היו מכשירי איזי פארק. אבל זה לא הוגן לעשות כך ביום שבת, כשאף אחד לא יודע בכלל שמחלקים דוחות. מזווית צדדית זה נראה כאילו רצו לעשות עלינו קופה, כאילו שארבו לנו".

מעיריית רעננה נמסר: "אכיפת החנייה בשבת מתבצעת במקומות המסומנים כחול-לבן בסמוך לפארק רעננה, במטרה לשמור על הסדר הציבורי ולאפשר לתושבי העיר ולאורחיה ליהנות מבילוי בפארק רעננה באופן מסודר, מאורגן, נגיש ונוח, לרבות בשבת. פקחי העירייה פועלים בהתאם לחוק העזר העירוני ובאישור היועץ המשפטי לממשלה בנושא נתינת דוחות בשבת. העירייה הציבה במקום תמרור המפרט כי החנייה בתשלום כל ימות השבוע, כולל שבת וחג".