קרב רב. סגנית ראש עיריית רעננה ויו"ר סיעת מר"צ במועצה, רונית וינטראוב, התלוננה השבוע במשטרה בעקבות מייל מאיים שנשלח אליה, על פי החשד, על רקע ביטול הופעתו של הרב אמנון יצחק במשכן האמנויות לפני מספר שבועות.

בעקבות התלונה, הגיע קצין המשטרה למשרדה של וינטראוב באגף התרבות לצורך גביית עדות. המכתב האנונימי הגיע לכתובת הדוא"ל של העירייה ומוזכר בו באופן מפורש ביטול האירוע ההוא.

להזכירכם, לפני מספר שבועות תוכננה להתקיים הופעתו של הרב יצחק, אך זו בוטלה דקות ספורות לפני שהייתה אמורה להתחיל, כשהרב יצחק וקוני
הכרטיסים כבר המתינו לפתיחת דלתות האולם.

לטענת העירייה, שאף הזעיקה למקום ניידות משטרה, המשכן הוזמן עבור ערב התרמה לחולת סרטן, ואילו בפועל ניסו עובדיו של הרב יצחק לקיים בו ערב בסגנון מעט אחר, תחת הכותרת "היכונו למלחמה על תל אביב".

לאחר גילוי תוכן האירוע החליטה העירייה לאסור על קיומו במשכן עירוני, ולאחר מהומה שפרצה במקום, פוזר הקהל וההרצאה לא התקיימה.

וינטראוב הייתה בין התומכים לביטול הופעתו של הרב, ואף יצאה בגינוי פומבי של הרצאותיו בטענה, כי מדובר בהרצאות של מטיף משיחי ואנטי ציוני. במכתב נכתב לוינטראוב: "אל תתפלאי אם תגיעי לרופא ותשמעי בשורות רעות".

וינטראוב לא התרגשה השבוע נוכח האיומים ואמרה כי איש לא יעצור את פעילותה, בוודאי לא באיומים ובמכתבים אנונימיים. "בחרתי להגיש תלונה", אמרה, "משום שהמצב בו נבחרי ציבור מאוימים על רקע ביצוע תפקידם, הוא מצב בלתי נסבל".

זו אינה הפעם הראשונה בה מאוים נבחר ציבור מרעננה. בחודש יוני האחרון הוגש כתב אישום נגד תושב העיר, שמואשם כי איים על חייה של חברת המועצה מטעם הרשימה העצמאית, בלה צור.

מסגן מפקד תחנת משטרת כפר סבא, רפ"ק רואי שפר, נמסר כי המשטרה פתחה בחקירה.