מפרים את הסטטוס קוו? תושבים דתיים שטיילו בפארק העירוני ברעננה בשבת האחרונה נחרדו לגלות שיום העצמאות הקרב הפך לגורם לחילול שבת.

לדבריהם, הם ראו עובדים של חברת ההגברה, אותם שכרה העירייה, מכינים את השטח להופעות הענק שהתקיימו באמפיפארק ביום העצמאות.

זה קרה ביום שבת האחרון. סמוך ל-15:00 בצהריים הפריעה חברת הגברה קבלנית את מנוחתם של הנופשים בפארק רעננה.

"הגיעו פתאום עובדי חברת הגברה, פרקו רמקולים והתקינו את כל מה שצריך", סיפר תושב דתי שטייל בפארק באותה עת. "עמד שם גם נציג עירייה,
פניתי אליו ושאלתי איך זה שעובדים בשבת".

"הוא אמר לי 'אין לי איך לענות לך, תפנה למוקד העירוני'. צריך להבין שדבר כזה עלול למנוע מציבור דתי להשתתף בחגיגות יום העצמאות, בגלל חילול השבת".

לדברי אותו תושב, דווקא בעיריית רעננה צריכים לשים דגש על מנוחת השבת. "חמור ביותר שבעיר שיש בה אוכלוסייה גדולה של דתיים, ומפלגה דתית בקואליציה, עובדים בשבת", הוא אומר.

"אחוז גדול של דתיים מגיעים בשביל ליהנות מההופעות, והם לא יודעים שהם נהנים מחילול השבת. אין שום סיבה שהעירייה תעבוד בשבת. מדובר באירוע עירוני של רעננה, בחסות משלם המסים".

סגן ראש העירייה מטעם הרשימה הדתית המאוחדת, אריה פרידמן, אמר השבוע: "זה חמור מאוד. העירייה לא אמורה לעבוד בשבת, וככל שאני יודע, היא שמרה על כך בכל הקשור לחזרות יום הזיכרון ויום העצמאות. אנחנו נלמד את הלקח לאירועים הבאים".

מעיריית רעננה נמסר: "העירייה תיאמה עם החברה האחראית כי העברת הציוד לפארק תתבצע במוצאי השבת, ולצערנו, החברה הקדימה את העברתו. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה למבקרי הפארק".