נכנס לרשימה השחורה? אבי גפן, תושב רעננה, פנה השבוע לראש העירייה, נחום חופרי, בבקשה לבטל את הופעתו של השחקן מייקל לואיס ביום העצמאות, בטענה כי האחרון לא שירת בצה"ל.

"אני מוחה על השימוש בכספי העירייה למטרה הזו", אמר גפן, שזוכה לתמיכה של חברי מועצה בעניין, בהם חברת המועצה מלי פולישוק בלוך, שקוראת לעירייה להעדיף אמנים מקומיים.

לואיס, שזכה העונה בתוכנית "רוקדים עם כוכבים", נחשב לדמות פופולרית בקרב הנוער, אלא שגפן לא מתרשם ממאמצי העירייה
להביא לעיר ידוענים שימשכו את הקהל.

"קראתי בהפתעה את הידיעה שבין האמנים שאמורים להנעים את זמנם של החוגגים ביום העצמאות יופיע מייקל לואיס", כתב גפן במכתבו לחופרי.

"אני מניח שבעיריית רעננה מודעים לעובדה שלואיס לא שירת בצה"ל, לטענתו - בשל פגם בלבו, וניצל את מצבו גם להשתמט משירות לאומי או שירות לטובת הקהילה".

גפן מוסיף ואומר, כי הפליאה אותו ההחלטה של חופרי, ששירת כטייס. "אני מבקש למחות על השימוש הקלוקל בכספי העירייה, הממומנים על ידי כמשלם מסים", הוא כותב.

"גם אני שירתי בחיל האוויר כטייס F-15. החינוך שקיבלנו בחיל האוויר, והחינוך שהנחלנו לחניכי קורס טיס היה לתת מעצמך מאה אחוז למען המדינה והצבא, ולהעדיף את אינטרס הכלל על האינטרס האישי".

"תפקידך לא רק לטפל בביוב ומראה פני העיר. תושבי רעננה סומכים על מערכת החינוך בעיר, עליה אתה מופקד, ובחרו במערכת זו לחנך את ילדיהם".

"אם החלטה זו מייצגת את שיקול הדעת של מערכת החינוך בעיר, אני מודאג מאוד. קח מנהיגות, תודה בטעותך, קבל החלטה - ובטל את הופעתו של לואיס".

חופרי ענה לגפן, כי "גם אני שותף לדעה שאנחנו צריכים להגביל הופעות אמנים ולהזמין רק מי שלא השתמט מהשירות בצה"ל.

"בדקתי את נושא השירות של מייקל לואיס ואכן הוא שוחרר מסיבות רפואיות. הצבא אף סירב בזמנו לגייס אותו כמתנדב. לאחרונה, כך נמסר לי, נעשו מאמצים חוזרים כדי לאפשר לו להתגייס כמתנדב לצבא, אני מקווה שזה יסתייע הפעם".

"עמדתנו בנושא הגיוס ברורה לכל הנוער והצעירים בעיר, ואין זה מן הראוי לצאת ל'ציד מכשפות' כדי לחזק עמדה זו".

נופית שבח, שמייצגת את לואיס בסוכנות "לוק", מסרה: "אין תגובה".