"18 שנים אני עוסק בביטחון, ומקרה כזה עוד לא ראיתי", מספר מנהל סיירת הביטחון העירונית של רעננה, הוד וילנצ'וק. "תושבי השכונה היו בטוחים שמדובר בצילומים לסרט פעולה".

התיאור של וילנצ'וק לא רחוק מהמציאות. כל האלמנטים לסרט פעולה, לא כולל היריות, התקיימו במרדף לוהט
שקיימו בשבוע שעבר בלשי משטרת רעננה, בשיתוף סיירת הביטחון העירונית, אחר חשודים בשוד.

המרדף החל לאחר דיווח של תושבת העיר על רכב אאודי שמסתובב בצורה חשודה באזור הדרומי של רעננה. השוטר הקהילתי, רס"מ אסף ואדעי, יצא למשימה, בסיוע סיירי ביטחון של העירייה. באותו זמן התקבל בתחנה דיווח על ניסיון פריצה לבית ברחוב סולד.

ואדעי, שקישר בין האירועים, הקפיץ כוחות מן התחנה שצרו על הבית החשוד. כשהגיעו השוטרים והבלשים לבית, והבחינו כי אכן נפרץ, הם נכנסו פנימה בעקבות הפורצים. שני הפורצים שהיו בבית עלו לגג, וממנו קפצו לגגות הבתים הסמוכים כשהשוטרים בעקבותיהם.

לאחר מרדף קצר תפסו השוטרים את הפורצים ועצרו אותם כששני חשודים נוספים, אחד בתוך הרכב החשוד ואחד מחוץ לרכב, נעצרו גם הם. בתוך הבית מצאו השוטרים רכוש רב שנאסף מהבית והיה אמור, ככל הנראה, להיות מועבר לרכב המילוט.

לדברי ואדעי, מדובר בחוליית פורצים מקצועית. "הצלחנו לתפוס חוליה שעבדה בצורה מקצועית מאוד והייתה עלולה לפרוץ לבתים נוספים", מספר ואדעי שמציין לשבח את שתי התושבות שקיבלו תעודות הערכה על גילוי אזרחות למופת. "תפיסות רבות שלנו מתחילות בקריאות של אזרחים שמבחינים באירועים חשודים אצלם ליד הבית".

נגד ארבעת החשודים, תושבי הרצליה בשנות העשרים לחייהם, הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בכפר סבא.