בשורות טובות לבית של בנג'י: "נדהמתי מעוצמת התמיכה של הציבור והאהבה שהרעיפו עלינו", כך אומר שאול רורקה, מנהל בית בנג'י ברעננה - בית לחיילים בודדים על שמו של רס"ן בנג'י הילמן ז"ל.

לאחר שהבין שלהשלמת הבית של בנג'י חסר תקציב רב, השבוע נשמע רורקה הרבה יותר אופטימי, אחרי שאיגוד הקבלנים של השרון והשומרון הודיע שישלים את כל הסכום הנדרש להקמת הבית. "קיבלנו פניות רבות ואנשים נרתמים לעזור לבית. אני מרוצה מאד מקצב ההתקדמות של הפרויקט, ואני בטוח שנעמוד בלוח הזמנים", אומר רורקה.

רוני בריק, יו"ר איגוד הקבלנים של השרון והשומרון, מטעם נשיא הקבלנות בישראל: "נרתמנו לעזור כבר משלב התכנון, כתרומה לקהילה של קבלני השרון. לכל אחד מאיתנו יש ילדים בצבא וכולנו רואים תרומה לחיילים בודדים כדבר מבורך. בעקבות הפרסום בעיתון החלטנו לגייס את כל התעשיות הנלוות באגף הבנייה בישראל, על מנת לספק את הדרישות לפרויקט".

גם תלמידי כיתה י"א 7 מתיכון "אוסטרובסקי" נרתמו לפרויקט והחלו לאסוף חומרי גלם לבית - אריחים, אסלות, מיטות וחלונות.

מחנכת הכיתה, ענת קובו, מאמינה שדרך המיזם ייחשפו התלמידים לעולם הערכים של בנג'י. "חשוב להנחיל לדורות הבאים את המורשת של בנג'י. זה פרויקט ייחודי לתיכון שלנו, ואנחנו מקווים להנחיל אותו לכיתות הבאות".

"הכרתי את בנג'י אישית ואני שמחה שאנחנו יכולים לתרום את תרומתנו הצנועה לפרויקט החשוב הזה", אומרת נועם, תלמידת י"א. "אני מקווה שבעקבותינו יגיעו עוד בני נוער לפרויקט".

הכיתה מחולקת לחמש קבוצות, כשכל קבוצה אחראית על חלק אחר בבית. איתמר, שאחראי על חדרי השינה, אומר, כי "הפרויקט חשוב לי ברמה האישית. המשפחה שלי אימצה חייל בודד, והוא נהרג במלחמה".

לתרומות לפרויקט ניתן לפנות לשאול רורקה: 0526622851, saulrurka@gmail.com