רק לפני חודשיים הונחה אבן הפינה ל"הבית של בנג'י" – בית לחיילים בודדים ברעננה, לזכרו של רס"ן בנג'י הילמן שגדל והתחנך בעיר ונהרג במלחמת לבנון השנייה ב-20 ביולי 2006. כעת מתברר שהשמחה הייתה מוקדמת מדי ולפרויקט, שגייס 2.5 מיליון דולר, חסרים 350 אלף דולר להשלמת הציוד – אריחים, אסלות, דלתות, מזגנים, כיסאות ושולחנות.

הפרויקט, הנמצא בשלבי תכנון סופיים, נועד לספק מגורים לחיילים קרביים בודדים שיזכו לסיוע והכוונה
בהליך קליטתם והתאקלמותם בארץ, לצד ארוחות, שירותי כביסה וספרייה, מקום מפגש חברתי, פעילות פנאי והכוונה חינוכית ותעסוקתית. עיריית רעננה הקצתה לפרויקט שטח ברחוב הפרחים בשכונת 2005 וקרן בנג'י הילמן, שהקימו בני משפחתו, פתחה במסע תרומות בארץ ובחו"ל.

ביום שישי האחרון נרתמו למאמץ חניכי גרעין "הגבורה" של בני עקיבא, שחילקו עלוני הסברה בנושא במוקדים מרכזיים בעיר. אלון ארבץ, רכז הגרעין, סיכם את מסע ההתרמה בהצלחה וקרא לציבור להמשיך ולתרום כדי להשלים את הפרויקט: "בימים אלה, כשקציני צה"ל נרדפים בעולם על 'פשעי מלחמה', חשוב שנתגייס לתמוך בצבא שלנו ולהביע את ההערכה לחיילים הבודדים".

שאול רורקה, בן דודו של בנג'י ואחד ממנהלי הפרויקט, מודע לקושי לגייס תרומות בתקופת מיתון, ובכל זאת מבקש מבעלי עסקים בעיר לעשות מאמץ אחרון כדי להשלים את הפרויקט החשוב: "בנג'י היה קשור מאד לחיילים שלו ועשה בשבילם מעל ומעבר. כעת אנחנו מגיעים לציבור ומבקשים לעשות מאמץ לא רק להנציח את שמו של גיבור ישראל, אלא כדי לעזור לחיילים בודדים שמקריבים כל כך הרבה למען המדינה".

לתרומות לבית של בנג'י: http://www.benjihillman.org