אב ובנו בן החמש מרעננה יצאו לבילוי של יום שבת במתחם הקניות בקיבוץ שפיים, אך הם לא חשבו שיום הכיף יסתיים בכאב. באמצע היום, כאשר חלפו בסמוך לאחת המסעדות, עף עליהם פתאום שלט פרסומת של חברת "קוקה קולה" מכיוונה של המסעדה במקום, פגע קשות באב ובבן, שנפצע קלות בלבד בזכות אביו שהגן עליו בגופו.

האב פנה לבעלי המתחם, קיבוץ שפיים, אך נענה כי האירוע לא באחריותם. הוא פנה גם לבעלי המסעדה ולחברת "קוקה קולה",
אך גם אלו לא סיפקו לו, לטענתו, תשובות חד-משמעיות. השבוע הגיש האב תביעה לבית משפט השלום בכפר סבא, באמצעות עורכי הדין דן אשכנזי וירון גרוס, על סך 150 אלף שקלים, אותם הוא דורש על עוגמת נפש, אובדן השתכרות וטיפולים רפואיים.

תחילת הפרשה בחודש יוני, כשהאב והבן טיילו בשעות הבוקר במתחם הקניות בשפיים. לטענתם, הם חלפו בסמוך למסעדה, כשפתאום נפל עליהם שלט במשקל של כ- 80 ק"ג. האב, שהגן על בנו, נחבט קשה מהשלט, שעליו היו גם נורות פלוריסנט, שהתפוצצו לרסיסים על גופו.

על פי כתב התביעה, התברר לאב כי מתחם המתנפחים הסמוך היה בשיפוצים, לצורך פתיחת המסעדה. עוד נכתב כי מנהל המתחם והשומר בכניסה לו היו עדים לאירוע. האב הגיע לביתו והזמין רופא, שהפנה אותו לחדר המיון. על פי האב, עד עכשיו הוא סובל מכאבים, ואילו בנו עדיין מבוהל וסובל מסיוטים.

לטענת האב, כחודש לאחר האירוע הוא פנה לקיבוץ שפיים, שבאחריותם המתחם, אך אלו הפנו אותו למסעדה. הוא פנה גם לבעלי המסעדה, ובעליה טענו כי האחראית לאירוע היא חברת "קוקה קולה", שהרכיבה שלט חדש והייתה צריכה לפנות את השלט הישן.

על כן פנה האב גם לחברת "קוקה קולה", אך חוץ מקבלת האישור שאכן נציגיה עבדו על שלט חדש, דבר לא נעשה. התרשלותן של הנתבעות, ביחד ולחוד, מחריפה עוד יותר לאור העובדה כי השיפוצים בוצעו באזור הומה ילדים", טוען עו"ד אשכנזי.

"מן הראוי ואף מן החובה שהנהלת מתחם שפיים, המסעדה וחברת 'קוקה קולה', ביחד ולחוד, היו נוקטות משנה זהירות ומפקחות, לכל הפחות, על פינוי השלט מן המקום, כפי שאף אחת מהן לא עשתה, וכך קרה שהשלט עף על התובעים".

דובר 'קוקה קולה', פול סולומון, מסר: "אנו לומדים את כתב התביעה, ונגיב בהתאם בבית המשפט".

מקיבוץ שפיים נמסר: "הנושא נמצא בטיפולה של חברת הביטוח".

מהמסעדה לא התקבלה תגובה.